پنجشنبه ۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۴

معاون وزیر صنعت در فریمان مطرح کرد

۱۴۸۵ واحد صنعتی راکد در کشور احیا شدند

رسولیان

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پارسال با محوریت سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی و بهره گیری از ۵۰۰ مشاور، هزار و ۴۸۵ واحد تولیدی راکد و تعطیل در کشور به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش قدس آنلاینف علی رسولیان در حاشیه بازدید از سه واحد صنعتی در شهرک صنعتی کاویان شهرستان فریمان استان خراسان رضوی افزود: طی بررسی های انجام گرفته ۵۶ درصد واحدهای تولیدی راکد کشور در سال گذشته مشکل تامین مالی و سرمایه در گردش داشتند.

وی ادامه داد: طی بازدیدی که از شهرک صنعتی ماشین سازی مشهد انجام شد، یک واحد تولید ترانسفورماتور بعد از ۱۷ سال به چرخه تولید بازگشت.

رییس سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: با توجه به نامگذاری امسال به سال "تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" از سوی رهبر معظم انقلاب، بازگشت واحدهای تولیدی راکد به چرخه تولید با سرعت بیشتری انجام می‌گیرد.

وی افزود: طی موافقت نامه وزیر صنعت، معدن و تجارت با صاحبان صنایع معدنی و بانکها، ۱۲ هزار میلیارد تومان تامین شده که بخشی از آن برای بازگرداندن واحدهای راکد به چرخه تولید اختصاص می‌یابد.

خرید و فروش زمین در شهرکهای صنعتی ممنوع شد

رسولیان ادامه داد: براساس آخرین مصوبه هیات مدیره شهرکهای صنعتی کشور در اواخر سال گذشته خرید و فروش زمین توسط اشخاص حقیقی در شهرکها و نواحی صنعتی ممنوع است.

وی گفت: از این پس واگذاری زمین در شهرکها و نواحی صنعتی برای تولید صنعتی، صنفی و کارگاهی و نقل و انتقال آن، زمانی میسر است که ساختمان واحد تولیدی ساخته شده و کار آن به اتمام رسیده باشد.

رییس سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران افزود: زمینهای محبوس شده توسط افراد در شهرکها و نواحی صنعتی کشور نیز بازپس گرفته شده و در اختیار بخش تولید قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: با تکمیل سامانه جی. آی. اس تمامی فرآیندهای واگذاری زمین و خدمت رسانی به واحدهای تولیدی در شهرکهای صنعتی الکترونیکی خواهد شد تا ضمن نظارت بر روند کار، مشکلات واحدها در زمینه مالی، مالیات و مواد اولیه رصد و برای رفع آنها چاره جویی شود.

رسولیان به بازدید امروز خود از سه واحد صنعتی در شهرک صنعتی کاویان فریمان که در زمینه کارتن سازی، بطری شیشه ای و لوله فعالیت داشتند، اشاره کرد و گفت: ۲ واحد از این تعداد برای اجرای طرح توسعه خود نیازمند برق بودند که طی توافق بین شرکت شهرکهای صنعتی و شرکت برق منطقه ای خراسان ظرف سه ماه آینده پست برق جدید ایجاد می شود تا بتوان برق طرحهای توسعه را تامین کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز از سه واحد تولیدی شامل "مجتمع پارت پاپیروس" به عنوان بزرگترین مجتمع تولید کاغذ، ورق و کارتن در شرق کشور، شرکت خوشنام خراسان به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لوله های پلی اتیلن تک جداره برای مصارف آبرسانی و فاضلاب و شرکت شیشه فلوت کاویان تولیدکننده شیشه و آینه در شهرک صنعتی کاویان شهرستان فریمان بازدید کرد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.