شنبه ۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۳

۳۰۰ انباردار متخلف خراسان رضوی به تعزیرات معرفی شدند

انبار

کارشناس مسوول بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: صاحبان ۳۰۰ انبار به دلیل ثبت نکردن اطلاعات کالاهای مشمول قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سامانه جامع انبارها، پارسال متخلف شناخته شده و پرونده آنان به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

قدس آنلاین، بخشعلی بیاتی قله زو اظهار داشت:‌ ۲۳ هزار و ۳۹۲ انبار و مرکز نگهداری کالای استان در سال گذشته مورد بازرسی قرار گرفت که از این میزان برای ۳۰۰ انبار و مرکز نگهداری کالا به ارزش ۶۹۴ میلیارد و ۱۵۷ میلیون ریال پرونده تخلف تشکیل شد.

وی بیان کرد: عمده تخلفات انبارها و مراکز نگهداری کالا در سال گذشته مربوط به کالاهایی از جمله ماسک، برنج، چای، گوشت مرغ، تخم مرغ، کنجاله سویا، سیگار، شیرخشک، کود، سم و لوازم خانگی بود.

کارشناس مسوول بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در مجموع اطلاعات مربوط به ۲۴ هزار و ۷۳۶ انبار و مرکز نگهداری کالا در خراسان رضوی در سامانه جامع انبارها ثبت شده که از این تعداد ۶ هزار و ۳۹۸ مورد مربوط به مشهد است.

وی اظهار داشت: استان خراسان رضوی در سال گذشته از نظر میزان ثبت اطلاعات انبارها و مراکز نگهداری کالا در سامانه جامع انبارها،  رتبه دوم کشور را به دست آورد.

بیاتی، حذف ماده ۶۹ قانون نظام صنفی که به عنوان ملاکی برای تعیین تخلف براساس میزان اختفا و یا امتناع از عرضه کالا توسط صاحبان انبارها و مراکز نگهداری بوده است را از مشکلات حوزه بازرسی در خصوص انبارها ذکر و بیان کرد: لازم است معیاری برای تعیین میزان نگهداری کالا در انبار یا هر مکانی به منظور احراز تخلف در این خصوص وجود داشته باشد.

منبع:

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.