سه‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵

در خراسان جنوبی

۱۰۵ زندانی در قالب طرح نذر هشتم از زندان آزاد شدند

زندانیان

خراسان جنوبی- معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی گفت: با آغاز اجرای طرح «نذر هشتم» از آبان سال گذشته تاکنون ۱۰۵ زندانی در این استان آزاد شده‌اند.

به گزارش قدس آنلاین؛ حسن علی‌پور  افزود: طرح نذر هشتم با تاسی از امام رضا (ع) در خراسان جنوبی آغاز شد و به جز آزادسازی زندانیان، حمایت بیش از پیش خانواده‌ها هم مورد نظر قرار گرفت.

وی گفت: با اجرای این طرح دستگاه‌های مختلفی نظیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بسیج، ستاد دیه، انجمن حمایت از خانواده زندانیان و سایر نهادها وارد عمل شدند و تاکنون اقدامات قابل توجهی در زمینه شناسایی آسیب در خانواده زندانی و حمایت در حوزه‌های مختلف صورت گرفته است.

معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل زندان‌های خراسان جنوبی اظهار داشت: حمایت از زنان سرپرست خانوار در طرح نذر هشتم مورد توجه قرار گرفته و در این راستا هشتم هر ماه با همراهی بسیج جامعه زنان از هشت خانواده مددجو سرکشی می‌شود.

وی یادآور شد: این طرح با هدف سلامت بخشی و حفاظت از خانواده‌های زندانیان و کنترل آسیب‌های اجتماعی در کنار توانمندسازی مورد توجه قرار گرفته است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.