چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۸

طی ۱۰ روز گذشته

۵۴۱ حادثه ترافیکی دراستان فارس به وقوع پیوست

اورژانس هوایی

فارس- مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز حوادث ترافیکی جاده‌ای در بازه زمانی ۳۰ اسفند ۹۹ تا ۹ فروردین ماه امسال را ٥٤١ مورد اعلام و اضافه کرد: در این مدت ۴۲۴ مصدوم سرپایی توسط تکنسین اورژانس شیراز مداوا شدند.

به گزارش قدس آنلاین؛ دکتر محمدجواد مرادیان در گفت و گو با ایسنا به تشریح آمار و ماموریت‌های اورژانس فارس از ۳۰ اسفند ٩٩ تا نهم فروردین ۱۴۰۰ پرداخت و با بیان اینکه ١٣ هزار و ٩٩٩ تماس به مرکز پیام اورژانس شیراز در این بازه زمانی اعلام شده است، کل ماموریت‌های اورژانس را از ۳۰ اسفند سال گذشته تا ۹ فروردین ماه جاری را ٦٦٥٥ مورد اعلام کرد.

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: ٦٩٠ فقره حادثه ترافیکی شهری نیز از ۳۰ اسفند ۹۹ تا ٩ فروردین ماه جاری به عهده اورژانس شیراز گذاشته شده است.

مرادیان با بیان اینکه در بازه زمانی فوق ۱۰۸۰ مصدوم انتقالی و ۲۲ فوتی داشته‌ایم، عنوان کرد: ۱۳ نفر نیز در این مدت به دلیل مسمومیت با منوکسید کربن به اورژانس شیراز مراجعه کرده‌اند که ۱۰ نفر از آنها به مراکز درمانی منتقل شدند و یک نفر هم فوت شد.

مدیر مرکز اورژانس استان فارس یادآور شد که از ۳۰ اسفند ۹۹ تا ۹ فروردین امسال برای انجام سه ماموریت از بالگرد استفاده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.