شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۵

شهردار مشهدمقدس:

۲۷هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی در شهر مشهد در حال انجام است

شهردار مشهد

شهردار مشهدمقدس گفت: در حال حاضر براساس برآوردها، ۲۷ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی در شهر مشهد در حال انجام است.

به گزارش قدس آنلاین، محمدرضا کلائی ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از فاز اول تقاطع غیرهم‌سطح آزادگان و فاز اول پروژه ساماندهی بوم پارک کشف‌رود و پارک جنگلی ۵۰۰ هکتاری در ارتفاعات جنوبی مشهد اظهار داشت: در ساماندهی کشف رود ۱۲ دستگاه دولتی و خود دولت به کمک ما آمدند، ۲۸ کیلومتر ساماندهی شد و امتداد مسیر را خواهیم داشت.  

شهردار مشهدمقدس گفت: سپتاژ تا تابستان به بهره برداری می‌رسد که در نوع خود اولین است، نابسامانی‌های حاشیه شهر مشهد درست خواهد شد و کاشت صیفی‌جات با آب فاضلاب متوقف خواهد شد. تاکنون ۱۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

کلائی افزود: پارک ۵۰۰ هکتاری در جنوب مشهد با هدف حفاظت از این محدوده در دستور کار قرار گرفت. از کارگران گذر که بر اثر کرونا بیکار شده بودند در این پروژه‌ها استفاده کردیم و با راه‌اندازی "ایست‌کارها" این کارگران نیز ساماندهی شدند و تجمعات در سر چهارراه‌ها کم شد و زندگی کسانی که دنبال کار می‌گشتند روبراه شد.

وی بیان کرد: این ۵۰۰ هکتار فارغ از خود پروژه، به خاطر شیوه انجامش برای من ارزش بیشتری دارد.  ۲۷ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی در شهر مشهد در حال انجام است.

کلائی عنوان کرد: در سال ۹۸، ۷ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی گفتیم انجام می‌دهیم اما این عدد ۱۱ هزار میلیارد تومان شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تقاطع ۴ سطحی آزادگان از پروژه‌هایی است که بیش از ۱۵ سال است معطل بود اظهار داشت:  ترافیک ایجاد شده با راه‌حل‌های ساده‌تر حل می‌شد اما در بلند مدت ما را دچار مشکل می‌کرد. تصمیمی که گرفتیم بزرگ و سنگین بود و فاز اول ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه داشت.

شهردار مشهدمقدس گفت: اما خیالمان تا سال‌های سال از دسترسی غرب مشهد به شاندیز و ییلاقات راحت است.  تا ۴ ماه دیگر ستون‌ها آماده خواهد شد.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.