یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۶

در نامه اعتراضی وزیر جهاد کشاورزی به وزیر صمت مطرح شد

اصناف با وجود ممنوعیت مرغ قطعه‌بندی می‌فروشند!

خاوازی رزم حسینی

وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای به وزیر صنعت گفت: بنا به بررسی های به عمل آمده در صبح روز جاری از سطح شهر، مرغ تحویلی اصناف به صورت گسترده به شکل قطعه بندی شده در اختیار مردم قرار می‌گیرد و از فروش مرغ کامل خودداری می‌شود.

قدس آنلاین؛ کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه‌ای به رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت  با اشاره به تخلف اصناف در فروش مرغ قطعه بندی شده با وجود ممنوعیت گفت: بنا به بررسی های به عمل آمده در صبح روز جاری از سطح شهر، مرغ تحویلی اصناف به صورت گسترده به شکل قطعه بندی شده در اختیار مردم قرار می‌گیرد و از فروش مرغ کامل خودداری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، برخی از اصناف متخلف برای دور زدن فروش مرغ به قیمت مصوب ۲۴۹۰۰ تومانی آن را قطعه بندی کرده و به قیمت آزاد به فروش می رسانند.

قیمت مصوب هرکیلوگرم مرغ به تازگی از ۲۰۴۰۰ تومان به ۲۴۹۰۰ تومان افزایش یافته اما صف های خرید مرغ در بازار جمع نشده است و این محصول با وجود داشتن قیمت مصوب  به قیمت های مختلف تا ۴۰ هزار تومان در بازار به فروش می رسد. 

متن این نامه به شرح زیر است.

جناب آقای رزم حسینی

وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت

سلام علیکم

پیرو نامه شماره ۰۲۰/۶۷/م مورخ ۱۴۰۰/۱/۱۱ به عنوان معاون اول محترم رئیس جمهور و تصمیمات اتخاذ شده در اولین جلسه قرارگاهس اماندهی مرغ کشور و بازدیدهای به عمل آمده در روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۰/۱/۱۲ ضرورت دارد تا موارد زیر به سازمان های صمت استان و سایر واحدهای ذیربط تحت امر آن وزارتخانه ابلاغ گردد:

۱- حضور نمایندگان محترم وزارت صمت در کلیه کشتارگاه های کشور از ساعت شروع تا پایان فعالیت کشتارگاه ها الزای بوده و متناسب با میزان مرغ آماده طبخ خروجی، نمایندگان محترم وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت متناسب با تصمیمات اتخاذ شده در قرارگاه استانی متناظر قرارگاه اصلی نسبت به ارسال مرغ به مقاصد مورد نظر اقدام نمایند. در استان های بزرگ، حمل مرغ به نقاط دور دست و در استان های مازندران، گیلان، گلستان، سمنان و قم حمل مرغ به استان تهران در اولویت می باشد.

نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت مستقر در کشتارگاه ها، موظف به رتبه بندی کشتارگاه ها از نظر میزان همکاری در راستای سیاست های ابلاغی قرارگاه بوده و می بایستی واحدهای متخلف را به قرارگاه معرفی نمایند.

۲- تا اطلاع ثانوی از هر گونه قطعه بندی در سطح اصناف (به ویژه در استان تهران) جلوگیری به عمل آید. همچنین واحدهای بسته بندی بزرگ (به ویژه در استان تهران) پایش و حجم تولید آنها به طور پیوسته رصد تا از سقف مصوب قرارگاه استانی تجاوز نکند. ضرورت دارد  تا مراتب طی روز جاری و فردا به اصناف اطلاع رسانی و از شنبه با واحدهای متخلف برخوردهای لازم قانونی صورت گیرد. مزید استحضار سازمان دامپزشکی کشور نیز آمادگی دارد تا در کنار همکاران آن وزارتخانه با استفاده از اختیارات قانونی خود با متخلفین معرفی شده در قالب هشدارهای بهداشتی برخورد نماید.

بنا به بررسی های به عمل آمده در صبح روز جاری از سطح شهر، مرغ تحویلی اصناف به صورت گسترده به شکل قطعه بندی شده در اختیار مردم قرار می گیرد و از فروش مرغ کامل خودداری می شود.

۳- همکاران محترم سازمان حمایت مصرف کننده و تولید کننده با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی نسبت به رعایت دقیق قیمت های مصوب اقدامات لازم را مبذول نمایند.

قبلا از زحمات حضرتعالی و همکاران سپاسگزاری می نماید.

کاظم خاوازی

وزیر جهاد کشاورزی

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.