یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۸

امام جمعه تربت‌حیدریه:

فعالیت فرهنگی از مصادیق پشتیبانی تولید است

امام جمعه تربت حیدریه

امام جمعه تربت‌حیدریه گفت: فعالیت مداوم و گسترده فرهنگی از مصادیق مهم پشتیبانی از تولید و مانع‌زدایی از آن است و کسانی که کار فرهنگی می‌کنند باید یک برنامه عمیق و گسترده داشته‌ تا راهبردها و فرمایشات مقام معظم رهبری در این زمینه عملیاتی شود.

به گزارش قدس آنلاین، حجت‌الاسلام محمدرضا عصمتی  در دیدار با پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ناحیه تربت‌حیدریه افزود: رهبر فرزانه انقلاب بیش از یک دهه است که در ابتدای سال راهبردهای عملیاتی را بر محوریت اقتصاد و تولید تعیین و علاوه بر کارگزاران نظام، مردم نیز در تحقق این برنامه‌ها و راهبردها نقش مهمی دارند.
وی ادامه داد: اسلام دین جامعی است و اگر این جامعیت را در عمل آوردیم، موفق خواهیم بود و در این برنامه جامع، اقتصاد یکی از مباحث مهم فرهنگی است.
امام جمعه تربت‌حیدریه گفت: ما قبل از این که به اقتصاد مقاومتی دست پیدا کنیم باید کار فرهنگی انجام دهیم یعنی روحانیون از کتاب و سنت ضرورت تولید را برای مردم تبیین کنند و دیگران حمایت کنند تا کشور به اقتصاد مقاومتی برسد.
عصمتی افزود: پرهیز از اسراف، تجمل‌گرایی و اشرافیگری نقش اساسی در اقتصاد مقاومتی دارد چون اشرافیگری و تجمل‌گرایی مظهر اسراف است و اسراف به معنای زیاده‌روی نیست بلکه استفاده بدون برنامه و بی‌رویه است.
وی ادامه داد: اگر بخواهیم سال ۱۳۰۰ هجری خورشیدی را با آغاز سال ۱۴۰۰ مقایسه کنیم، آن زمان با پایان دوران قاجاریه و روی کار آمدن فرد مستبدی همچون رضاخان و اشغال کشور توسط بیگانگان مواجه بودیم و اکنون ایران با حاکمیت اسلام مقتدر و با عزت در مسیر تشکیل تمدن بزرگ اسلامی حرکت می‌کند.
امام جمعه تربت‌حیدریه گفت: خروج جامعه از سلطه طاغوت و مستکبران و قرار گرفتن تحت لوای پرچم اسلام و هدایت انسان‌ها به سمت کرامت انسانی و اسلامی ۲ دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی ایران است.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.