دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۴

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

مردم با مشاهده علائم مشکوک به کرونا ابتدا با سامانه ۱۹۱ تماس بگیرند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از تمامی اهالی خراسان رضوی تقاضا می شود در صورت مشاهده علائم مشکوک به کرونا ابتدا با سامانه ۱۹۱ تماس بگیرند و از مراجعه مستقیم به بیمارستانها پرهیز کنند.

به گزارش قدس آنلاین، مهدی قلیان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: شهروندان می‌توانند ضمن تماس با مرکز پاسخگویی ۱۹۱ و اطلاع از نزدیک‌ترین مراکز ارائه دهنده خدمت نسبت به محل سکونت، در مرحله نخست به مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته و یا درمانگاه‌های بخش خصوصی ارائه دهنده خدمات سطح یک مراجعه کنند.

او افزود: در حال حاضر ۴۰ مرکز منتخب معاینه و انجام تست کرونا به بیماران مبتلا و یا مشکوک به کووید-۱۹ در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد خدمات رسانی می‌کنند که ۲۲ مرکز منتخب معاینه و انجام تست کرونا در مشهد فعال و آماده خدمات رسانی است و انجام تست کرونا برای مراجعان منوط به تشخیص و دستور پزشک مستقر در این مراکز است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اجرای برنامه نظام ارجاع بیماران کرونایی در سطح دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: مراکز خدمات جامع سلامت ویژه کرونا به عنوان سطح یک خدمات محسوب می‌شوند و در صورت نیاز به خدمات تصویر برداری از طریق این مراکز بیماران به سطح ۲ و در نهایت در صورت نیاز به بستری به سطح سه و بیمارستان‌ها ارجاع می‌شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.