پنجشنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۸

ظریف: گفت‌وگوهای پرباری درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای با مقام‌های عمانی داشتم

ظریف

وزیر امور خارجه ایران در گزارشی توئیتری از سفرش به مسقط نوشت که گفت‌وگوهای پرباری درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای با مقام‌های عمانی داشته است.

قدس آنلاین: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در سومین مقصد سفرش به کشورهای منطقه دیروز (چهارشنبه) به عمان سفر کرد، ظهر امروز (پنجشنبه) در توئیتی گفت‌وگوهایش با مقام‌های عمانی را عالی توصیف کرد.

وی در این باره نوشت: گفت‌وگوهای عالی در مسقط با دوستان عمانی داشتم. گفت‌وگوهای پربار با «فهد بن محمد» معاون سلطان عمان، «بدر البوسعیدی» وزیر خارجه، «ارتشبد نعمانی» وزیر دفتر سلطان عمان و یوسف بن علوی وزیر خارجه داشتم.

ظریف با بیان این‌که این گفت‌وگوها بر تقویت روابط دوجانبه، همکاری‌های منطقه‌و بین‌المللی متمرکز بود، افزود: درباره اوضاع یمن نیز با محمد عبدالسلام (مذاکره کننده ارشد دولت نجات ملی یمن) و مقام‌های عمانی بحث و تبادل نظر شد. مقصد بعدی؛ کویت.

به گزارش فارس، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) از سفر امروز محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به کویت خبر داد و گفت که وزیر امور خارجه در این سفر با مقامات کویتی دیدار و در خصوص مسائل دوجانبه و همچنین تحولات منطقه به گفت‌وگو و تبادل نظر خواهد پرداخت.

این چهارمین مقصد سفر منطقه‌ای ظریف است. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیش از این به قطر، عراق و عمان سفر کرده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در اولین مقصد سفرش نیز در دوحه با امیر و وزیر خارجه قطر دیدار و به گفت‌وگو درباره مناسبات دوجانبه، تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخت. وی پس از آن به بغداد سفر و با مقامات عراقی دیدار کرد و در ادامه این سفر به اربیل رفت و با مقامات منطقه کردستان عراق دیدار و به گفت‌وگو پرداخت.

وزیر امور خارجه در سفری که به بغداد داشت با نخست‌وزیر، وزیر امور خارجه، رئیس جمهور و رئیس مجلس این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد. وی همچنین با برخی شخصیت‌های و رهبران جریان‌های سیاسی عراق دیدار کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی در گزارشی توئیتری از سفرش به بغداد و دیدارهای انجام شده، نوشت: در این دیدارها تأکید شد که همسایگان برای ایران در اولویت قرار دارند و از نقش محوری عراق در منطقه استقبال می‌کنیم.

وی در هفته گذشته نیز به اندونزی سفر و با وزیر خارجه و رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.