شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۹

سخنگوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در گفتگو با قدس آنلاین:

حمل و نقل عمومی مشهد در شب های قدر سرویس دهی ویژه ای ندارد/حذف محدودیت تردد شبانه در شب های قدر

رضاطلبی

شب قدر

سخنگوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: بر اساس تصمیم ستاد کرونای خراسان رضوی ، حمل و نقل عمومی مشهد در شب های قدر سرویس دهی ویژه ای ندارد و خدمات رسانی اتوبوسرانی و قطار شهری به شهروندان و زائران همانند روزهای عادی خواهد بود.

مجید بخت آزما در گفتگو با قدس آنلاین اظهار کرد: بر اساس دو موضوع ،   امسال حمل و نقل عمومی مشهد در شب های قدر سرویس دهی ویژه ای نخواهد داشت و خدمات رسانی ناوگان اتوبوسرانی و قطار شهری  به شهروندان و زائران همانند روزهای عادی خواهد بود.

وی افزود: اولین موضوع این است که ستاد ملی کرونا اعلام کرد که محدودیت تردد شبانه در شب های قدر اعمال نخواهد شد از این رو  افراد قادر خواهند بود برای حضور در مراسم شب های  قدر از خودروهای شخصی خود استفاده کنند.

سخنگوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد تصریح کرد: نکته بعدی این است که براساس تصمیم ستاد کرونای خراسان رضوی و برنامه ریزی سازمان تبلیغات و هیات مذهبی  بنا شده است مراسم شب های قدر در شهر مقدس مشهد در ۵۰نقطه در فضای باز در مکان های مختلف سطح شهر برگزار شود تا شهروندان در کوتاهترین زمان ممکن به این مراسم ها دسترسی داشته باشند.

وی در پاسخ به این موضوع که جامعه هدفی که از حمل و نقل عمومی استفاده می کنند اغلب قشر اسیب پذیر هستند که بخش زیادی از انها از داشتن خودروی شخصی محروم هستند و برداشتن محدودیت های تردد  برای انها فایده ای ندارد، افزود : در ارتباط با برگزاری مراسم های شب قدر در شهر مقدس مشهد دو موضوع در ستاد کرونای استان مطرح شد ، اول اینکه تمرکز این مراسم از حرم مطهر رضوی برداشته شود و ۵۰نقطه در سطح شهر برای برگزاری این مراسم در نظر گرفته شود و از طرفی با برداشتن محدودیت های تردد،  شهروندان با حداقل وسیله نقلیه شخصی می توانند در این مراسم ها شرکت کنند!!

بخت آزما با بیان اینکه در حال حاضر در شهر مقدس مشهد حدود دو میلیون خودروی شخصی وجود دارد، ادامه داد: از طرفی این موضوع که  حمل و نقل عمومی مشهد در شب های قدر سرویس دهی ویژه ای نداشته باشد از سوی ستاد کرونای استان تصمیم گیری شده است .     

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.