شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰

جانز هاپکینز: تلفات کرونا در آمریکا به ۵۸۹ هزار نفر رسید

کرونا

آمار جدید دانشگاه «جانز هاپکینز» حاکی از آن است که در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم ۶۷۴ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده از مرز ۵۸۹ هزار نفر عبور کرد.

قدس آنلاین: طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم ۶۷۴ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۵۸۹ هزار و ۲۲۲ نفر افزایش یافت.

این آمار نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۲۷ هزار و ۴۳۲ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۳۳ میلیون و ۸۴ هزار و ۸۷۲ نفر رسید.

مقایسه آمار جدید دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار قربانیان کرونا در آمریکا افزایش و شمار مبتلایان به این ویروس ناشناخته در این کشور تاحدودی کاهش داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ مترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۳۳ میلیون و ۸۶۲ هزار و ۳۹۸ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۶۰۳ هزار و ۴۰۸ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۳۴ میلیون و ۹۲۵ هزار و ۶۸۵ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۶۳۷ هزار و ۹۷۲ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد ایالت کالیفرنیا با سه میلیون و ۷۷۴ هزار و ۳۷۸ مورد ابتلا و ۶۲ هزار و ۸۲۰ مورد فوتی به کانون بیماری کرونا در آمریکا تبدیل شده است و ایالت تگزاس هم‌اکنون با دو میلیون و ۹۳۸ هزار و ۳۰۷ مورد ابتلا و ۵۱ هزار و ۱۲۸ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با دو میلیون و ۹۱ هزار و ۳۴۲ مورد ابتلا و ۵۳ هزار و ۷۰ مورد فوتی در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، آمار مرگ و میر مرتبط با کرونا در ایالت کالیفرنیا به اندازه‌ای به سرعت رو به افزایش است که هم‌اکنون این ایالت  بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

وضعیت شیوع کرونا در ایالات آمریکا نگرانی‌هایی را در میان مقام‌های بهداشت این کشور برانگیخته است و اخیراً  «آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی بیماری‌های عفونی و آلرژی اعلام کرد که مقام‌های بهداشت و درمان آمریکا آمار واقعی تلفات مرتبط با کرونا را اعلام نمی‌کنند.

وی همچین طی نشستی پیش‌بینی کرد که که شرایط کرونایی این کشور در اواسط ماه ژانویه ۲۰۲۱ بدتر خواهد شد.

«جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا نیز طی یک سخنرانی ملی اعلام کرد که پیشرفت‌هایی در زمینه مقابله با شیوع بیماری همه‌گیر کرونا در آمریکا در دوران ۱۰۰ روز اول ریاست‌جمهوری وی حاصل شده است اما هنوز نیاز به اقدامات بسیار زیادی برای شکست این ویروس می‌باشد.

وی تصریح کرد که در یکصد روز اول ریاست‌جمهوری وی بیش از ۲۲۰ میلیون دُز واکسن کووید-۱۹ به مردم آمریکا تزریق شده است و توضیح داد: «پس از آن که من قول دادم ۱۰۰ میلیون دُز واکسن در اولین یکصد روز ریاست‌جمهوری‌ام تزریق شود، هم‌اکنون بیش از ۲۲۰ میلیون تزریق واکسن کرونا در ۱۰۰ روز انجام گرفته است».

دانشگاه جانز هاپکینز همچنین گزارش کرد که تاکنون ۲۸۱ میلیون و ۱۶۱ هزار و ۸۲۵ دُز واکسن کرونا در سراسر ایالات متحده تزریق شده است اما با این وجود، علی‌رغم ارائه واکسن کرونا برای آمریکایی‌ها، افزایش میزان مبتلایان به کرونا موجب پر شدن بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها در برخی از نقاط این کشور شده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۱۶۵ میلیون و ۸۷۴ هزار و یک نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان سه میلیون و ۴۳۸ هزار و ۳۸۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و یک میلیارد و ۵۹۹ میلیون و ۴۴۲ هزار ۴۱۳ دُز واکسن کرونا در سراسر جهان تزریق شده است.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۲۶ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۶۹ مورد ابتلا و ۲۹۵ هزار و ۵۰۸ مورد فوتی و برزیل با ۱۵ میلیون و ۹۷۶ هزار و ۱۵۶ مورد ابتلا و ۴۴۶ هزار و ۵۲۷ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.