دوشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۷

کتابخانه جامع گوهرشاد در فضای جدید بازگشایی خواهد شد

کتابخانه

کتابخانه جامع گوهرشاد که مرجع تخصصی نگهداری کتاب های با محوریت اهل بیت(ع) به شمار می آید بعد از ۴۰ روز تعطیلی در فضای جدید گشایش می یابد.

به گزارش قدس آنلاین، معاون امور کتابخانه های آستان قدس رضوی در این باره گفت: این کتابخانه به دلیل عملیات ساختمانی بیش از یک ماه تعطیل بود که با تدابیر اندیشیده شده و همکاری دانشگاه علوم اسلامی رضوی در فضای سالن اجتماعات این دانشگاه واقع در صحن امام حسن محتبی(ع) فعالیت خود را از سرخواهد گرفت.

حسین خسروی تصریح کرد: با توجه به اقدامات صورت گرفته این کتابخانه آمادگی آن را دارد که به زودی به صورت شبانه روزی برای علاقه مندان اعم از طلاب، دانشجویان، محققین و حتی غیر اعضاء اعم از زائران و مجاوران ارائه خدمات داشته باشد.

معاون امور کتابخانه های آستان قدس رضوی همچنین از فعال شدن تالار مطالعات خواهران در این کتابخانه در صورت ارائه مجوزهای لازم خبر داد.

کتابخانه جامع گوهرشاد در سال ۱۳۳۲ هجری شمسی با همت واقف اولیه کتاب ها، شادروان حاج سید سعید طباطبائی اصفهانی که خود از شیفتگان کتاب بوده است در یکی از اتاق های فوقانی مسجد جامع گوهرشاد تاسیس شد.

این کتابخانه ابتدا با ۴ هزار نسخه کتب خطی و چاپی که همه به نام واقف و ورثه آن مرحوم مهر شده است، آغاز به کار کرد. در ادامه کار با همت افراد خیر و نیکوکار از طریق وقف و اهدای کتاب، شمار کتابها رو به فزونی گذاشت.

این کتابخانه درحال حاضر با در اختیار داشتن بیش از ۸۸ هزار نسخه کتاب فارسی، عربی، اردو و لاتین در موضوعات مختلف و اکثریت با گرایش کتب دینی و اسلامی و ۵۰۰ هزار عنوان کتاب الکترونیکی و از لحاظ کثرت منابع و میزان خدمترسانی، اولین و بزرگ‌ترین کتابخانه جهان است که به طور تخصصی در زمینه معارف اهل بیت(ع) به مراجعان گرامی خدمات ارائه می‌کند

منبع: آستان نیوز

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.