چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۰

هلال احمر کشور جزو ۲۰ جمعیت تصمیم گیر در سطح جهانی است

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی

زنجان- مدیرکل عملیات و برنامه‌های بشردوستانه بین‌المللی هلال احمر گفت: هلال احمر کشور جزو ۲۰ جمعیتی است که در حوزه تصمیم گیری تدوین شده در سطح جهانی نقش دارد.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین ؛ حسن اسفندیار مدیرکل عملیات و برنامه‌های بشردوستانه بین‌المللی هلال احمر روز سه شنبه در جمع خبرنگاران زنجان بااشاره به زمینه های تعامل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با فدراسیون صلیب سرخ جهانی، افزود: جمعیت هلال احمر به عنوان عضوی از فدراسیون بین المللی جمعیت صلیب سرخ و هلال احمر است که همکاری بسیار گسترده و نزدیکی با فدراسیون دارد و به طور کلی ۱۹۲ جمعیت صلیب سرخ و هلال احمر در دنیا داریم که به شکل یک شبکه در سطح دنیا کار می کنند.

اسفندیار  با بیان اینکه مسوولیت این جمعیت با توجه به اساسنامه و وظایفی که بر عهده آنها گذاشته شده متفاوت است، اظهار داشت: در ایران پاسخگویی به حوادث و آموزش عمومی مردم در مقابله با سوانح از وظایف هلال احمر است و برای انجام هر چه بهتر این وظایف تلاش می‌کنیم از حمایت‌های تکنیکی علمی و حتی کمک های مالی فدراسیون استفاده کنیم.

مدیر کل عملیات و برنامه های بشردوستانه بین المللی هلال احمر کشور با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر عضو هیات حاکمه فدراسیون است تصریح کرد: تعامل گسترده جمعیت هلال احمر ایران با فدراسیون بین‌المللی جمعیت صلیب سرخ جهانی، در حوزه‌های نامبرده متمرکز می‌شود.

 اسفندیار  گفت: هلال احمر کشور جزو ۲۰ جمعیتی است که در حوزه تصمیم گیری تدوین شده در سطح جهانی نقش دارد و به عنوان عضو هیات حاکمه تصمیمات لازم را برای بهینه‌سازی فعالیت‌های جمعیت در نظر می‌گیرد.

وی افزود: در طول ۲ سال گذشته، به خاطر حوادثی که در سطح کشور رخ داد و در خصوص کرونا، توانستیم بخشی از کمک‌های بین‌المللی را جذب و در اختیار بیماران و آسیب دیدگان از کرونا قرار دهیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.