دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۲

تدراک گسترده رسانه ملی در ایام دهه کرامت

دهه کرامت

در جلسه شورای معارف سیما با حضور نمایندگان آستان مقدس امام رضا علیه السلام، حضرت معصومه سلام الله علیها و احمد بن موسی (شاهچراغ) علیه السلام بر گرامیداشت با شکوه دهه کرامت در رسانه ملی تاکید شد.

به گزارش قدس آنلاین، در جلسه شورای معارف رسانه ملی که به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت برگزار شد، معاون تبلیغات آستان قدس رضوی محور برنامه های آستان مقدس رضوی در دهه کرامت را خدمت کریمانه در حوزه های مختلف (اجتماعی، مادی، درمانی) و شادی مومنامه عنوان کرد و افزود: برگزاری شب شعر و مسابقه با حضور نوجوانان همراه با قسمت های دکلمه خوانی، مدیحه سرایی مداحان شاخص، اجرای گروههای سرود و هم خوانی و بخش نمایشی درباره سیره امام رضا علیه السلام از دیگر برنامه های آستان قدس در دهه کرامت است.

سیدمحمدرضا موسوی کیا، مدیر رسانه های صوتی و تصویری مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی ضمن اعلام آمادگی بر پوشش برنامه های دهه کرامت از حرم مطهر امام رضا علیه السلام پیشنهاد داد:  برنامه های کوتاه و ترکیبی متنوعی در دهه کرامت با آستان حضرت معصومه سلام الله علیها  بصورت مشترک تولید شود.

در بخش دیگری از جلسه شورای معارف، مدیر روابط عمومی و تبلیغات حرم حضرت معصومه سلام الله علیها به آیین تعویض پرچم در روز قبل از میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها به عنوان آغاز برنامه های دهه کرامت اشاره کرد و گفت: مراسم خطبه خوانی در روز میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها با حضور تولیت آستان برگزار و به مناسبت گرامیداشت روز دختر برنامه ویژه ای به صورت مشترک در اعتاب مقدس و در استانهای مختلف با حضور بانوان و دختران برگزار می شود.

حجت الاسلام و المسلمین آمره همچنین از برگزاری محفل شعر فاطمی در شام میلاد حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها خبر داد و افزود: این محفل با حضور شاعران بین المللی و ملی برگزار می شود.

در این جلسه معاون فرهنگی آستان مطهر احمد بن موسی علیه السلام  به برنامه های دهه کرامت از حرم مطهر حضرت شاهچراغ علیه السلام پرداخت و از رونمایی کتب، برگزاری جشنواره آواها و نواها و حضور خادمان حضرت رضا علیه السلام در بیمارستانها در دهه کرامت خبر داد.

دبیر شورای معارف سیما با اشاره به  شعار محوری در دهه کرامت، «خدمت کریمانه، گره گشایی به رسم اهل بیت علیهم السلام» تاکید کرد مهم ترین اولویت برنامه سازی معارفی در مناسبت ها ضرورت جاری و ساری کردن مفاهیم و ارزش ها ی دین در زندگی مردم است.  

جواد شیخ اکبری همچنین تواصی به حق و تواصی به صبر را دو موضوع محوری برنامه های معارفی تا پایان سال عنوان کرد و افزود: برنامه های معارفی تولید شده در رسانه ملی باید به گونه ای باشند که منجر به اثرگذاری و جریان سازی در این دو موضوع شوند.

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما به همزمانی دهه کرامت و سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری اشاره و تاکید کرد: ضرورت دارد در این ایام شاخص های انتخاب درست بر اساس معارف نبوی تبیین شود.

منبع: فارس

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.