جمعه ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶

همزمان با سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی؛

همایش بین المللی بزرگداشت امام خمینی(ره) برگزار شد

سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی

همزمان با سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی، همایش بین المللی بزرگداشت امام خمینی(ره) به میزبانی مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی برگزار شد.

 به گزارش قدس آنلاین، حجت‌الاسلام و المسلمین سید صدرالدین قبانچی؛ امام جمعه نجف اشرف در این همایش که عصرروز گذشته در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، عنوان کرد: امام خمینی(ره) پایه‌گذار بیداری و هشیاری ملت های سراسر جهان است.
وی بیان کرد: امروزه به برکت پیروزی انقلاب اسلامی ملت ها بیدارتر شده اند و اصل نه شرقی و نه غربی که از ابتکارات امام خمینی(ره) بود در کشورها حاکم شده است.
حجت الاسلام و المسلمین قبانچی ادامه داد: ۴۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و ما هر لحظه شاهد پیشرفت و ارتقاء نظام جمهوری اسلامی هستیم؛ انقلاب اسلامی رو به صعود و تمدن غرب رو به افول است و خوشبختانه امروز تمدن اسلامی شکل جهانی به خود گرفته است.

وی تصریح کرد: ملت ایران پس از انقلاب اسلامی با مشکلات و سختی‌های بسیاری دست و پنجه نرم کرده است و استکبار جهانی همواره سعی داشته این کشور و نظام را از پا بیندازد، ولی ملت قهرمان و غیور ایران به تاسی از  اندیشه‌های امام راحل(ره) هیچ گاه تسلیم نشده و همواره مقاومت کردند.
امام جمعه نجف اشرف در ادامه خاطر نشان کرد: امام خمینی(ره) عارف بالله، فقیه، عارف و انسانی متواضع و ساده‌زیست بودند و کشورهای عربی مدیون مبارزات ملت ایران و پیروزی انقلاب اسلامی هستند.

تاکید امام(ره) بر وحدت بین مسلمین
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری؛ دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، نیز در ادامه این همایش به وحدت بین مسلمین از دیدگاه امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: امام راحل(ره) همواره بر وحدت و پرهیز از تفرقه و دشمنی بین ملت‌های اسلامی تاکید داشتند.

وی با بیان اینکه امت اسلامی باید برای پیاده کردن توحید، وحدت و اتحاد خود را حفظ کند، گفت: امام خمینی (ره) در آغاز دهه ۶۰ میلادی به سه محور شاه، آمریکا و اسرائیل اشاره داشتند و معتقد بودند مشکلات اصلی ملت فلسطین ناشی از ضعف حکام عرب است از ان رو زمامداران کشورهای عربی باید اختلافات خود را کنار گذاشته و زیر پرچم اسلام حکومت داری کنند.
حجت الاسلام شهریاری تصریح کرد: اگر مسلمانان همه با هم به دنبال یک هدف متحد باشند هیچ نیرویی نمی‌تواند در برابر آنان مقاومت کند.
وی خاطر نشان کرد: یکی از ویژگی‌های بارز امام خمینی(ره) این بود که عارف به خداوند بودند و از هیچ چیز و هیچ کس هراسی نداشتند و چالش های بزرگ را با اعتماد و توکل به خدا از بین می‌بردند.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، یکی دیگر از ویژگی‌های امام را پیوند مستحکم ایشان با قرآن ذکر کرد و گفت: امام (ره) همواره به تهذیب نفس و تقوا تاکید داشتند و آن را اساس تغییر در دنیا می‌دانستند.

منبع: آستان نیوز

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.