شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی:

امام خمینی(ره) خط بطلانی بر تئوری جدایی دین از سیاست کشید

مالک رحمتی - قائم مقام

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: امام خمینی(ره) خط بطلانی بر تئوری جدایی دین از سیاست کشید.

به گزارش قدس آنلاین، مالک رحمتی؛ قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در همایش بین‌المللی بزرگداشت امام خمینی(ره) که به میزبانی مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، عنوان کرد: امام خمینی(ره) در سال ۴۲ انقلابی را آغاز کردند که تلاش‌های ایشان منجر به پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ شد.

وی با بیان اینکه ۴ عامل موجب موفقیت امام راحل در پیروزی انقلاب اسلامی شد، گفت: بارزترین و نخستین ویژگی ایشان اعتقاد به خداوند بود، هر تصمیمی می‌گرفتند غیر از خدا را نمی‌دیدند و این اعتقاد راسخ موجب شد انقلابی تاریخی رقم بخورد که نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان تاثیر گذار بود.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی دومین ویژگی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را اعتماد به مردم ذکر کرد و گفت: امام(ره) سراسر عمر خود را با اعتماد به مردم سپری کردند و امروز نیز شاهد این مهم هستیم که هر کشوری به مردمش اعتماد کند موفق و پیروز است.

وی ادامه داد: امروز اگر بخواهیم پیرو مکتب امام(ره) باشیم باید سیره ایشان را در رفتار، گفتار و زندگی خود ساری و جاری کنیم و در نظام مدیریتی خود به کار ببندیم.

رحمتی تصریح کرد: باورمندی به جوانان از دیگر ویژگی‌های برجسته شخصیت امام راحل بود. این شخصیت بزرگ، انقلاب اسلامی و ۸ سال جنگ تحمیلی را با اعتماد به جوانان پیش برد؛ امروزه شاهد هستیم بسیاری از جوانانی که تازه به سن تکلیف رسیده‌اند، در کشورهای یمن، لبنان، عراق و... می‌جنگند و اکثر شهدای مدافع حرم نیز در سنین جوانی برای دفاع از اسلام جان خود را نثار کردند.

وی افزود: امام خمینی(ره) به راه و هدف خود اطمینان کامل داشتند، ایشان هیچ گاه مصلحت اندیشی نکردند بلکه به کاری که انجام می‌دادند اطمینان کامل داشتند و از شهادت هیچ ابائی نداشتند.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: سبک مدیریتی امام(ره) اعتماد به نفس ملی را در داخل کشور و اعتماد بین مسلمانان و شیعیان جهان رقم زد و امروز اگر شاهد رشد اندیشه‌های ژرف و عمیق امام خمینی(ره) در کشورهای اسلامی هستیم ثمره نگاه و بینش امام راحل(ره) بوده است.

وی با بیان اینکه امروزه مقاومت و بیداری اسلامی را مرهون اندیشه‌های مترقی امام راحل(ره) هستیم، گفت: برگزاری همایش‌هایی از این دست می‌تواند در زنده نگه داشتن اندیشه‌ها و اهداف امام (ره) راهگشا باشد.

منبع: آستان‌نیوز

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.