جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۴

کاهش غرامت دستمزد ایام بیماری کرونا صحت ندارد/ کسانی که بیماری‌شان بیشتر از ۱۴ روز طول می‌کشد چه کنند؟

مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان رضوی

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی گفت: کاهش زمان پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری کرونا از ۱۴ به ۱۰ روز از سوی تامین اجتماعی صحت ندارد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایسنا، مهرداد قریب معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به پرسشی مبنی بر کاهش زمان پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری کرونا از ۱۴ به ۱۰ روز اظهار کرد: چنین چیزی درست نیست و ۱۴ روز غرامت ایام بیماری کرونا به صورت علی‌الحساب پرداخت می‌شود.

وی افزود: البته مشکلی هم در لینک شدن با وزارت بهداشت داشتیم، ولی اگر به صورت آنلاین سوابق پزشکی را مشاهده کنیم، بدون نیاز به مراجعه حضوری به صورت علی‌الحساب این خسارت را می پردازیم. 

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به ایام بیماری طولانی‌تر گفت: اگر مرخصی ادامه‌دار باشد، با تاییدیه پزشک معتمد سازمان و تاییدیه کمیسیون مربوطه، غرامت را می‌پردازیم. ممکن است در افراد مختلف مدت بیماری متفاوت باشد، اما در حالت کلی، هر بیمه‌شده‌ای استحقاق درمان داشته باشد، غرامت دستمزد ایام بیماری را هرچند روز باشد به او می‌پردازیم.

قریب اضافه کرد: از سوی تامین اجتماعی مشکلی وجود ندارد و اگر افرادی در این زمینه سوال یا مشکلی دارند، می‌توانند مراجعه کنند یا با شماره ۱۴۲۰ تماس بگیرند و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.