یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۴

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مطرح کرد:

تعیین شاخصه های نامزد اصلح ریاست جمهوری

 آیت‌الله حسینی‌بوشهری

آیت الله حسینی بوشهری گفت: شخص اول دستگاه اجرا، باید وحدت ملّی را در نظر گرفته و با کار جمعی و برنامه‌های حساب شده و همت بلند به دنبال حل مشکلات مردم و بسط عدالت اجتماعی در جامعه باشد.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری درخصوص معیارهای نامزد اصلح ریاست جمهوری عنوان کرد: نامزد ریاست جمهوری در ایران، بر اساس معیارها و ملاک‌های فرد اصلح که در بیانات امام راحل عظیم‌الشأن «قدس سره» و رهبری معظم «مدظله‌العالی» آمده است باید دارای ایمان و تقوای الهی بوده و به ارزش‌های اسلامی و مکتب اهل بیت «علیهم‌السلام» و اهداف و آرمان‌های انقلاب که بر اساس نظریه ولایت مطلقه فقیه اداره می‌شود، پایبند باشد.
وی ادامه داد: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پاسخ به مراجعه و سؤالات مکرر مردم مؤمن و انقلابی ایران اسلامی و در راستای تواصی به حق و ایجاد زمینه‌های شناخت اصلح و تحقق مشارکت حداکثری، در انتخابات ریاست جمهوری، ملاک‌ها و معیارهای اصلی جهت انتخاب آگاهانه را به ملت همیشه در صحنه عرضه می‌دارد تا انشاء الله این بار نیز در آزمون بزرگ انتخابات همچون دیگر میدان‌ها، نقش‌آفرین و حماسه‌ساز باشند.
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: شخص اول دستگاه اجرا، باید وحدت ملّی را در نظر گرفته و با کار جمعی و برنامه‌های حساب شده و همت بلند به دنبال حل مشکلات مردم و بسط عدالت اجتماعی در جامعه باشد.
وی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت‌های علمی کشور – حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها – به نحو احسن استفاده کنیم، افزود: با عملکردی انقلابی و جهادی و با صبر و حوصله و روحیه استکبارستیزانه در تحقق آرمان‌های این نظام مقدس قدم بردارد.
وی در ادامه ۵ اصل اساسی برای نامزد اصلح را معرفی و تصریح کرد: آن چه که در این شرایط و در ابتدای دهه پنجم و گام دوم انقلاب از سوی جامعه مدرسین علاوه بر نکات یاد شده به عنوان شاخص‌های مهم در نامزد اصلح ریاست جمهوری معرفی می‌شود موارد زیر است؛
۱.اعتقاد به توانمندی داخلی و پرهیز از هرگونه وابستگی که عزت ملی را خدشه‌دار کند.
۲.مردمی بودن و ساده‌زیستی و پرهیز از خوی اشرافی‌گری.
۳.استفاده از نیروهای انقلابی و افراد شایسته و نخبگان پرورش یافته در این کشور به ویژه جوانان.
۴.مبارزه مستمر با فساد و تبعیض به ویژه در میان اطرافیان.
۵.امیدوار به آینده و پرهیز از هر نوع رفتاری که موجب دلسردی مردم نسبت به نظام و انقلاب باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.