دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷

رئیس کل دادگستری استان یزد:

هدف نهایی متولیان برگزاری انتخابات «رعایت کامل مُرّ قانون» باشد

رئیس کل دادگستری استان یزد:

رئیس کل دادگستری استان یزد بر لزوم مشارکت حداکثری در انتخابات تاکید کرد و گفت: دستگا های اجرایی و نظارتی با شور و تمام ظرفیت به دنبال تحقق کامل مُرّ قانون در انتخابات پیش رو باشند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی دادگستری یزد ، غلامعلی دهشیری در نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخابات استان با بیان اینکه ۲۸ خرداد لیله القدر انقلاب اسلامی است گفت: سرنوشت ۴ سال و شاید ۸ سال کشور با حضور پرشور مردم پای صندوق های رای و انتخاب اصلح رقم خواهد خورد.

وی بر لزوم به عرصه آوردن تمام ظرفیت های موجود در کشور جهت برگزاری انتخاباتی پرشور و باشکوه  تاکید کرد و افزود: هدف نهایی تمام دستگاه های اجرایی و نظارتی در انتخابات باید تحقق کامل مُرّ قانون باشد که ثمره آن نمایان شدن مشارکت امنیت آور و شکوه حضور میلیونی ملت ایران خواهد بود.

دهشیری تصریح کرد: ثمره حضور پرشور مردم در انتخابات تشکیل دولت مقتدر انقلابی ، ولایی و گره گشایی مشکلات کشور در حوزه های  اقتصادی و معیشتی، سیاسی، ملی، بین المللی خواهد بود.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب جهت مشارکت فراگیر و حداکثری گفت:  باید زمینه جهت حضور اقشار مختلف جامعه فراهم شود تا با انتخاب فرد اصلح آینده ای روشن برای کشور رقم بخورد.

رئیس کل دادگستری استان اظهار داشت: فلسفه جلسات پیشگیری از وقوع تخلفات و جرائم انتخاباتی این است تا هر اقدام مغایر با قانون و تهدید کننده منافع و امنیت ملی مورد رصد و پیشگیری قرار گیرد.

 وی افزود: تخلفات صورت گرفته در اسرع وقت در دادگاه های ویژه رسیدگی به جرایم انتخابات با حضور قضات مجرب رسیدگی تا انتخابات در کمال سلامت، امنیت، مشارکت حداکثری و  رقابت سالم سیاسی برگزار شود.

عالی ترین مقام قضائی استان با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی برای  عوامل برگزاری انتخابات اعم از اجرایی و نظاتی تصریح کرد: دوره آموزشی نیز در آینده نزدیک برای قضات منتخب در خصوص جرائم انتخاباتی برگزار می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.