سه‌شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۹

۲۵۰۰ موکب درخواست پروانه فعالیت کردند

موکب و پیاده روی اربعین

دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی از ثبت درخواست بیش از دوهزارو ۵۰۰ موکب جهت دریافت پروانه موکب داری خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، یوسف افضلی از ثبت نام موکب داران جدید در سامانه خبر داد و گفت: امسال درصورت محدود بودن اعزام‌ها به عراق در اربعین حسینی به ۵۰۰ موکب توانمند در قالب موکب سلامت مجوز حضور در عراق داده خواهدشد.

وی عنوان کرد: استقبال و پذیرایی موکب‌داران از زائران حسینی یکی از جلوه‌های زیبای راه‌پیمایی اربعین است. استقرار موکب‌ها در مسیرها بعضاً با مشارکت عراقی‌ها انجام می‌شود. از سال ۱۳۹۰ فعالیت موکب داران ایرانی آغاز شد و از شصت یا هفتاد موکب در ابتدا اکنون به رشد چشم‌گیری رسیده است.

یوسف افضلی معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات در خصوص ثبت نام موکب داران در اربعین ۱۴۰۰ گفت: ثبت نام کسانی که خواهان دریافت موکب جدید هستند آغاز شده است و آن‌هایی که در گذشته نیز موکب داشته‌اند تا سه سال دیگر مجوز موکب هایشان تمدید خواهد شد.

وی ادامه داد: موکب‌هایی که جدید ثبت نام می‌کنند به آن‌ها مجوز یک ساله داده می‌شود تا ارزیابی‌های لازم از آن‌ها انجام پذیرد. سامانه موکب داران مشخص است و افرادی که خواستار ثبت موکب جدید هستند می‌توانند به این سامانه به نشانی http://mokeb.atabat.org مراجعه نمایند.

افضلی با اعلام تعداد موکب‌های موجود اربعین گفت: تاکنون دو هزار و ۵۰۷ موکب به ثبت رسیده است و موکب داران جدید را در این سامانه ثبت خواهیم کرد. این آمادگی را داریم برای اربعین به صورت نامحدود در ایران و عراق پذیرایی از زائران را داشته و به کمک عراقی‌ها برویم. البته این امر مسلم بر اجازه و دستور ستاد مبارزه کرونا است و اگر اربعین امسال نیز به صورت محدود برگزار شود برای ۵۰۰ موکب توانمند مجوزهای لازم را از ایران و عراق گرفته و این تعداد موکب را به همراه خادمینشان به عراق اعزام می‌کنیم تا از زائرین پذیرایی کنند.

وی در پایان گفت: این امر بستگی به ستاد ملی مبارزه با کرونا دارد و این موکب‌ها اغلب در قالب موکب‌های سلامت راهی عراق خواهند شد.

منبع: مهر

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.