پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۴

مجلس به وزرای تحمیلی رأی اعتماد نمی‌دهد/ لزوم تشکیل کابینه قوی

آصفری

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: مجلس به گزینه‌های تحمیلی رأی اعتماد نخواهد داد، زیرا رئیس‌جمهور منتخب نمی‌تواند نسبت به عملکرد وزرای تحمیلی پاسخگو باشد.

قدس آنلاین: محمدحسن آصفری در خصوص رایزنی‌های دولت منتخب با مجلس برای معرفی وزرای کابینه، گفت: نمایندگان تا امروز به صورت فردی و گروهی دیداری با رئیس جمهور منتخب نداشته‌اند.

وی افزود: رئیس جمهور منتخب در تلاش برای معرفی کابینه قوی به مجلس است، مجلس هم علاقه‌مند است دولت منتخب، کابینه قوی و متخصص و متعهد معرفی کند.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با تأکید بر اینکه مجلس چشم بسته به کابینه سیزدهم رأی اعتماد نخواهد داد، گفت: باید افراد متعهد و توانمندی به مجلس معرفی شوند تا امید مردم ناامید نشود.

آصفری با بیان اینکه هر گونه سهم خواهی از سوی مجلس و گروه‌های سیاسی مردود است، اظهار داشت: رئیس جمهور منتخب باید بدون فشار و لابی‌های سیاسی با دست باز افراد توانمندی را انتخاب کند.

وی تصریح کرد: مجلس به گزینه‌های تحمیلی رأی اعتماد نخواهد داد، زیرا رئیس جمهور منتخب نمی‌تواند نسبت به عملکرد وزرای تحمیلی پاسخگو باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.