دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۰

بستری ۷۴۰۰ بیمار کرونایی در «استان تهران»/ تشدید نظارت بر صنوف

بستری

استاندار تهران از تشدید نظارت برتالارها، رستوران‌ها، پاساژها و سینماها خبر داد و گفت:در حال حاضر ۷۴۰۰ بیمار در بیمارستان‌های استان تهران بستری هستند.

به گزارش قدس آنلاین، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران با بیان اینکه متاسفانه در چند روز اخیر در استان تهران شاهد افزایش تعداد بیماران سرپایی و بستری و همچنین فوتی‌ها بوده‌ایم، اظهار داشت: در حال حاضر ۷۴۰۰ بیمار در بیمارستان‌های استان تهران بستری هستند، لذا برای مدیریت این بیماری همانند پیک‌های قبلی همکاری مردم نقش موثری خواهد داشت.

وی ادامه داد: میانگین رعایت پروتکل های استان تهران نسب به میانگین کشور بالاتر است اما با توجه به تراکم بالا و افزایش مسافران مترو و اتوبوس شاهد افزایش ابتلا به ویژه از نوع دلتای کرونا ویروس هستیم.

استاندار تهران عنوان کرد: مصوب شد که با همکاری اصناف در شرایط قرمز استان تهران مشاغل گروه‌هایی که منع فعالیت دارند مورد نظارت بیشتر قرار بگیرد، به این ترتیب تالارها و رستوران ها به جز موارد بیرون بر به همراه پاساژها و سینماها با همکاری اتحادیه ها تشدید نظارت می‌شوند تا شرایط مدیریت و کنترل بهتر فراهم شود.

محسنی بندپی در مورد تامین واکسن، گفت: ۸۱ مرکز تجمیعی مشغول فعالیت هستند و در نمایشگاه بین‌المللی نیز هماهنگی‌های لازم انجام شده تا غرفه‌هایی برای تزریق واکسن اختصاص دهد.

وی افزود: ۱۵ تیم بازرسی مشترک میان اصناف و دادستانی به عنوان اکیپ‌های بازرسی تشکیل شده‌اند تا با مشارکت بر روند اجرای پروتکل‌ها نظارت کنند؛ همچنین در مورد جبران زیان‌های اصناف به ستاد ملی پیشنهاداتی ارائه می‌شود.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.