چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۱

پیش‌بینی رگبار باران و رعد و برق در ۷ استان

بارش باران

سازمان هواشناسی برای امروز (چهارشنبه) رگبار باران و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ را برای هفت استان کشور پیش‌بینی کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از سازمان هواشناسی، با ورود سامانه جدید به کشور از ظهر روز گذشته استان‌های مازندران، گلستان، ارتفاعات استان تهران، کرمان، هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و بوشهر در روز جاری با رگبار باران و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و بارش تگرگ در مناطق مستعد مواجه خواهند بود.

این سامانه در روز پنجشنبه استان‌های کرمان، هرمزگان، بوشهر و جنوب استان‌های سیستان و بلوچستان و فارس را در بر خواهد گرفت و اواخر وقت همین روز از کشور خارج خواهد شد.

جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، وزش تند باد موقت، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌های فصلی و آب‌گرفتگی موقت و محدود، از جمله مخاطرات احتمالی ورود این سامانه است.

سازمان هواشناسی توصیه کرده افراد در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها احتیاط را در دستور کار خود قرار دهند و عشایر کوچ‌رو به‌ویژه در ساعت‌های بعدازظهر از جابه‌جایی خودداری کنند.

سازمان هواشناسی تاکید کرد احتیاط در چرای دام در مسیل‌ها و مناطق مرتفع و فعالیت‌های کوهنوردی در دستور کار دامداران و کوهنوردان باشد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.