چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران:

پایداری شبکه برق کشور همچنان مستلزم اقدامات مدیریت بار است

دکل برق

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: روزهای تاسوعا، عاشورا و جمعه اگرچه تعطیل هستند، اما مصرف برق بیش از توان تولید نیروگاه‌های کشور خواهد بود و مدیریت مصرف ضروری است.

به گزارش قدس آنلاین، همایون حایری معاون وزیر نیرو در جلسه ای ویدیو کنفرانسی با شرکت های برق منطقه ای و توزیع سراسر کشور ، مدیریت ۱۴ هزار مگاوات کمبود را کاری بسیار دشوار خواند و گفت: تامین ۱۴ هزار مگاوات کمبود با حرکتی یکپارچه توسط همکاران صنعت برق انجام گرفت و باعث شد تا اینجای کار بتوانیم اثری ماندگار را بر جا بگذاریم. هرچند مشکلاتی هم برای مردم پیش آمد، اما با پایمردی و زحمات شبانه روزی این مشکلات به حداقل رسید.

وی از همکاری شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع، نیروگاه‌ها و مرکز پایش و مدیریت شبکه به عنوانی مثلث تاب آوری یاد کرد و گفت همکاری این مثلث باید ادامه یابد و پس از عبور از این دوره تجربه‌های خوب و بد برای استفاده در آینده به صورت مستند ثبت شود.

در ادامه این جلسه محمد حسن متولی زاده"مدیرعامل توانیر نیز با تشکر از زحمات همکاران در تمامی بخش‌های صنعت برق گفت: با توجه به اینکه روزهای خیلی سختی را پشت سر گذاشته ایم، توانستیم با تلاش‌های صورت گرفته و اقدام‌های انجام شده تا این لحظه برق کشور را مدیریت کنیم که این خود نقطه قوت همکاران ما در صنعت برق است.

وی افزود: هیچ کشور و مجموعه برقی در دنیا وجود ندارد که بتواند این حجم از ناترازی را اداره کند. مدیریت این دوره هرچند سخت بود، اما با همت همکاران و مشارکت مردم تا این لحظه انجام شد.

در ادامه این جلسه مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: ضمن تشکر از تلاش همکاران شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع نیروی برق با توجه به تعطیل بودن امروز و کاهش ۲ تا ۳ درجه‌ای میانگین دمای کشور نسبت به هفته گذشته، همچنان حداکثر تولید نیروگاه‌های برق حرارتی و برق آبی که در اختیار داشتیم را در مدار تولید قرار دادیم.

 رجبی مشهدی  افزود: قطعا روزهای تاسوعا، عاشورا و جمعه اگرچه تعطیل هستند، اما مصرف برق بیش از توان تولید نیروگاه‌های کشور است و مدیریت مصرف به ویژه در ساعات اوج بار امری ضروری است.

سخنگوی صنعت برق روز شنبه آینده را روزی گرم دانست و اظهار داشت: با توجه به تعطیلی این روز برآورد ما این است که نیاز مصرف رشد قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت و به طور قطع اقدامات مدیریت بار به ویژه صنایع بزرگ باید برای روزهای شنبه و یکشنبه ادامه یابد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.