سه‌شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۳

معاون وزیر دفاع مطرح کرد

تجربه موفق ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی

دیدار

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع گفت: دو کشور ایران و روسیه در حوزه همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، تجربه موفقی در مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی و نابودی داعش در سوریه داشته‌اند.

به گزارش قدس آنلاین، امیر سرتیپ شعبانیان معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع در دیدار با معاون وزیر دفاع فدراسیون روسیه در مسکو با تبریک موفقیت آمیز نمایشگاه army۲۰۲۱ مسابقات بین المللی نظامی به «السکاندر فومین» معاون وزیر دفاع فدراسیون روسیه، گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران علاوه بر میزبانی چند رشته ورزشی (غواصی دریایی، جام دریایی و اربابان سلاح) در مسابقات نظامی که در سایر کشورها از جمله روسیه برگزار خواهد شد شرکت می کنند.

وی تصریح کرد: خوشحال هستیم که در پرتو اراده رهبران عالی رتبه دو کشور، روابط و همکاری های تهران و مسکو در یکی از بهترین دوران طلایی خود قرار دارد.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مبارزه با ترورسیم منطقه ای، گفت: در حوزه همکاری های منطقه‌ای و بین المللی دو کشور ایران و روسیه، تجربه موفقی در در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی و نابودی داعش در سوریه داشته‌اند و خوشبختانه این تجارب موفق باعث شد ایران و روسیه به یک درک و دیدگاه مشترک از موضوعات و تحولات منطقه ای بیش از گذشته نزدیک شوند.

امیر شعبانیان با تشکر از اعلام مواضع و حمایت فدراسیون روسیه در رفع محدودیت های تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل گفت: خوشبختانه همکاری های میان وزارتخانه های دفاع دو کشور طی سال های گذشته مسیر مثبتی را دنبال کرده است و معتقدیم افزایش دیدارها و رایزنی های میان مقامات دفاعی و نظامی دو کشور، کمک شایانی به تقویت و تحکیم اعتماد دو جانبه و افزایش میزان و سطح تعاملات و همکاری ها خواهد کرد.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.