چهارشنبه ۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱

رضا میرکریمی رئیس هیات داوران جشنواره بوسان شد

رضا میرکریمی

«رضا میرکریمی» کارگردان و فیلمنامه‌نویس مطرح ایرانی به عنوان رئیس هیات داوران «جایزه کیم جی سئوک» بیست و ششمین جشنواره فیلم بوسان انتخاب شد.

به گزارش قدس آنلاین، جشنواره فیلم بوسان امروز ۲۴ اوت مصادف با ۲ شهریور اعضای هیات داوران سه جایزه خود را اعلام کرد و رضا میرکریمی به عنوان ریاست هیات داوران جایزه کیم جی سئوک این جشنواره معرفی شد.

جایزه کیم جی سئوک که از سال ۲۰۱۷ برای گرامیداشت یاد و خاطره مدیر برنامه سابق جشنواره فیلم بوسان راه اندازی شد، به کشف و حمایت از کارگردانان تازه کار و رشد سینمای آسیا اختصاص دارد. در این بخش از جشنواره فیلم بوسان، از بین فیلم‌های شرکت کننده دو فیلم به عنوان برنده انتخاب شده و به کارگردانان آثار منتخب ۱۰ هزار دلار جایزه داده خواهد شد. گلنارا ابیکیوا (Gulnara Abikeyeva) استاد دانشگاه و منتقد فیلم از قزاقستان و کیم هری (and Kim Haery) منتقد فیلم و سردبیر مجله فیلم CINE۲۱ از دیگر اعضای هیات داوران سه نفره این دوره از جایزه کیم جی سئوک خواهند بود.

رضا میرکریمی کارگردان و نویسنده ۵۴ ساله ایرانی است که فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۶۶ با ساخت یک فیلم کوتاه آغاز کرد. میرکریمی که فارغ‌التحصیل رشته گرافیک از پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران است و عضو گروه سینمای فرهنگستان هنر، ساخت فیلم‌هایی چون قصر شیرین (۱۳۹۷)، ما همه با هم هستیم (۱۳۹۷)، خیلی دور، خیلی نزدیک (۱۳۸۳) و اینجا چراغی روشن است (۱۳۸۰) را در کارنامه دارد.

بیست و ششمین جشنواره فیلم بوسان از ۶ تا ۱۵ اکتبر (۱۴ تا ۲۳ مهر) در شهری به همین نام در کشور کره جنوبی برگزار می‌شود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.