چهارشنبه ۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۱

برگزاری هشتمین کنگره بین‌المللی اربعین در مشهد

راهپیمایی اربعین 1442

دبیر ستاد مردمی مطالعات معرفتی و علمی اربعین گفت: هشتمین گنگره بین‌المللی این ستاد از ۲۴ شهریورماه به مدت سه روز در مشهد برگزار خواهد شد.

به گزارش قدس آنلاین، حجت الاسلام محمدسعید اصفهانیان  افزود: در این نشست سه روزه اساتیدی از دست‌کم ۱۰ کشور از جمله عراق، افغانستان، پاکستان، یمن، سوریه، لبنان و کشورهای آسیای میانه سخنرانی خواهند کرد.

وی با بیان اینکه اربعین یک پدیده تربیتی با توسعه گفتمان بین الادیانی است، ادامه داد: ۳۵ سخنران داخلی و ۲۰ اندیشمند خارجی در این نشست ارائه محتوا خواهند کرد.

دبیر ستاد مردمی مطالعات معرفتی و علمی اربعین اظهار داشت: پیش از این ۶ کنگره در عراق و پارسال نیز به دلیل شرایط کرونایی هفتمین دوره این همایش به صورت وبیناری در ۶ استان و مراسم پایانی آن در مشهد برگزار شده بود.

حجت الاسلام اصفهانیان گفت: امسال بنا بر شرایط کرونایی نوع حضور و برگزاری و شمار مهمانان این رویداد کم و زیاد شده و برپایی حضوری و یا غیرحضوری آن تعیین تکلیف خواهد شد.

وی افزود: آنچه اربعین در درون خود کم دیده، تعمیق جریان معرفتی و ایمانی بوده است. سردار شهید سلیمانی در راه تعمیق جریان معرفتی اربعین پیشتاز بود.

دبیر ستاد مردمی مطالعات معرفتی و علمی اربعین گفت: شعار و محوریت کنگره امسال، اربعین، امت و تمدن اسلامی است و با توجه به اینکه در اربعین بزرگترین معجزه نفراتی تاریخ بشر در حال وقوع است، اگر به اربعین فقط با رویکرد سیاحتی و زیارتی نگاه کنیم، جفا کرده ایم.

انتهای پیام

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.