پنجشنبه ۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۲

مردان تکواندوکار پارالمپیکی به دنبال خوشرنگ ترین مدال در توکیو

مردان تکواندوکار پارالمپیکی

مربی تیم ملی تکواندو مردان اعزامی به بازیهای پارالمپیک توکیو گفت: با آمادگی بالایی که مهدی پوررهنما و اصغر عزیزی دارند، تنها برای کسب خوش رنگ ترین مدال عازم توکیو می شویم.

به گزارش قدس آنلاین، پیام خانلرخانی در ارزیابی از وضعیت تکواندوکاران اعزامی به بازیهای پارالمپیک توکیو، اظهار کرد: برای آماده سازی مهدی پوررهنما در وزن منهای ۷۵ کیلوگرم و اصغر عزیزی مثبت ۷۵ کیلوگرم ۹ مرحله اردو از سال گذشته تا زمان اعزام به بازیهای پارالمپیک پیش بینی شده بود که آخرین اردو به صورت قرنطینه در محل فدراسیون تکواندو برگزار شد و امروز چهارشنبه سوم شهریور برای شرکت در بازیهای پارالمپیک عازم توکیو خواهیم شد.

وی گفت: هر دو تکواندوکار از نظر روانی و بدنی در شرایط بسیار خوبی قرار دارند و اگر مشکل خاصی ایجاد نشود تنها برای کسب خوش رنگ ترین مدال در بازیهای پارالمپیک شرکت خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا از نظر کرونا مشکلی ورزشکاران را تهدید نمی کند، تصریح کرد: در حال حاضر مشکلی از نظر کرونا وجود ندارد و از بازیکنان و کادر فنی قبل از اعزام به توکیو دو بار تست گرفته شده تا بدون دغدغه عازم این رقابتها شوند.

مربی تیم ملی پاراتکواندو همچنین در پاسخ به این پرسش که چقدر از حریفان پارالمپیکی شناخت دارید، گفت: نسبت به تمام حریفان پارالمپیکی شناخت کامل داریم و حتی ۲ ماه پیش در مسابقات قهرمانی آسیا که در لبنان برگزار شد، هر دو تکواندوکار به مدال طلا دست یافتند. البته جو مسابقات پارالمپیک با قهرمانی آسیا متفاوت است و پیش بینی نتایج به راحتی امکانپذیر نیست.

خانلرخانی اضافه کرد: این دو تکواندوکار ۲ سال است که به سختی تلاش می کنند و حق آنها کسب خوش رنگ ترین مدال پارالمپیک است، امیدوارم که در روز مسابقات شرایط خوبی برای این دو تکواندوکار رقم بخورد.

وی نمایندگانی از مکزیک، ترکیه و روسیه را به عنوان اصلی ترین حریفان در وزن مهدی پوررهنما و تکواندوکارانی از کشورهای انگلیس، روسیه، آمریکا و کرواسی را سخت ترین حریفان در وزن اصغر عزیزی نام برد.

خانلرخانی در پایان درباره زمان شروع مسابقات این دو تکواندوکار گفت: روز جمعه ۱۲ شهریور مهدی پوررهنما در وزن منهای ۷۵ کیلوگرم و روز شنبه ۱۳ شهریور اصغر عزیزی در مثبت ۷۵ کیلوگرم رقابت خود را در بازیهای پارالمپیک آغاز خواهند کرد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.