پنجشنبه ۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۸

«پیمانه زندگی»؛ کتابی برای تنظیم دخل و خرج زندگی بر اساس روایات معصومین(ع)

کتاب «پیمانه زندگی»

«پیمانه زندگی» عنوان کتابی است که روش‌های تنظیم دخل و خرج زندگی را بر اساس روایات معصومان(ع) بیان می‌کند و به تازگی به دلیل استقبال بسیار مخاطبان، از سوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برای دومین بار تجدید چاپ شده است.

به گزارش قدس آنلاین، زندگی دنیا سرشار از نعمت‌هایی است که خالق هستی در اختیارمان نهاده است؛ نعمت‌هایی که اگر به اندازه و بجا مصرف شود، آسودگی جسم و آرامش جان را در پی دارد و اگر با استفاده نابجا تلف شود موجب تلخی جان و عذاب الهی می‌شود.
 کتاب «پیمانه زندگی» با بهره‌گیری از آموزه‌های معصومین(ع)، آسیب‌های استفاده نادرست و نیز راه‌های بهره‌مندی درست را در قالبی کوتاه و جذاب بیان کرده است تا به خواننده در مصرف درست نعمت های الهی یاری رساند.

«پیمانه زندگی» نمونه‌ای از این تابلوهایی آرام بخش است که هم آسیب را نمایانده و هم هشدارها را ارائه داده است تا مسافران زندگی را در پیمودن این مسیر پر از خطر کمک کرده و در پرتو احادیث نورانی معصومین(ع) آنان را به سعادت و سلامت برساند.

این اثر در دو بخش به آسیب‌شناسی مصرف و راهکارهای مصرف می‌پردازد و مفهوم اسراف، نکوهش اسراف، آثار اسراف، اصلاح نگرش‌ها، اصلاح اصول رفتار در خانواده و ادارات و سازمان‌ها و اصلاح شاخص‌ها از دیگر مباحثی است که در این کتاب شرح داده شده است.

در بخشی از این کتاب با عنوان «اصلاح نگرش‌ها» آمده است: اصلی‌ترین عامل در تصمیم‌گیری صحیح و رفتار شایسته اصلاح نگرش‌هاست. اگر بدانیم مالک حقیقی خداست، در آمدها به درستی مصرف می‌شود، احساس مسئولیت در همگان ایجاد می‌گردد و کسی فریب تبلیغات گول زننده را نمی‌خورد و...

کتاب «پیمانه زندگی» نوشته قنبر علی تیموری است که در قطع رقعی و شمارگان ۴۰۰ نسخه تجدید چاپ شده و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

منبع: آستان نیوز

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.