شنبه ۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۳

تقدیر وزیر بهداشت از اقدامات آستان قدس رضوی در مقابله با کرونا

وزیر بهداشت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در اولین سفر خود بعد از کسب رای اعتماد، به مشهد مقدس سفر کرده بود، پس از حضور در حرم مطهر رضوی و زیارت مضجع شریف و نورانی حضرت رضا(ع)، از اقدامات آستان قدس رضوی در مقابله با کرونا تقدیر کرد.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه این حضور  اظهار کرد: از مدیران مجموعه آستان قدس رضوی که برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حرم مطهر رضوی زحمات بسیاری کشیده‌اند تشکر می‌کنم.
وی افزود: نتیجه این زحمات، این بوده که فاصله‌گذاری اجتماعی بین زائران به خوبی و با دقت رعایت شده و شرایط مناسبی برای حضور آن‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فراهم شده است.

رعایت پروتکل‌ها یک تکلیف شرعی است
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شرایط بحرانی کشور در موج پنجم کرونا نیز اشاره و تصریح کرد: امروز با بحران سنگینی مواجه‌ایم، البته هر بحرانی یک راه حلی دارد، اما تفاوت بحران کرونا با حوادثی مانند سیل و زلزله این است که ویروس کرونا با چشم قابل مشاهده نیست و به همین علت، بسیاری از مردم، احساس وضعیت بحرانی نمی‌کنند.
دکتر عین اللهی تصریح کرد: برای عبور از این وضعیت، باید همه مواظب خود و دیگران باشیم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را یک تکلیف شرعی بدانیم.

سسس

تقدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی از حمایت‌های مادی و معنوی آستان قدس
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز که وزیر بهداشت را در این برنامه همراهی می‌کرد گفت: وظیفه خود می‌دانم در حضور دکتر عین اللهی و به عنوان خادم عرصه سلامت استان، بار دیگر از همه ارکان آستان قدس رضوی بخاطر همراهی و حمایت از کادر درمان و نظام سلامت، در سخت‌ترین شرایط کرونایی مشهد تقدیر کنم.
دکتر سید محمد حسین بحرینی خطاب به وزیر بهداشت افزود: نه تنها حرم مطهر حضرت رضا(ع) در بحث رعایت پروتکل‌ها، الگویی بی‌نظیر در سطح کشور است، بلکه آستان قدس رضوی در حوزه حمایت مادی و معنوی از نظام سلامت و کادر درمان نیز هیچ کم نگذاشته و یک نمونه اخیر آن، اهدای تجهیزات و ملزومات فوری مورد نیاز و بیمارستان‌های مشهد به ارزش ۱۵ میلیارد تومان بود که برای ارائه خدمت به بیماران کرونایی مورد استفاده قرار گرفته است.

انتهای پیام

منبع: آستان نیوز

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.