دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۳

مدیربنادر و دریانوردی شهید باهنر:

اسکله‌های بندر سیریک با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی درحال احداث است

مدیربنادر و دریانوردی شهید باهنر

مدیربنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: عملیات احداث اسکله‌های بندر سیریک با پیشرفت ۹۰ درصدی با برنامه‌ریزی درحال اجرا است.

به گزارش قدس آنلاین، حمیدرضا محمدحسینی تختی اظهارداشت: درحال حاضر عملیات احداث اسکله شمع و عرشه بندر چندمنظوره بندر سیریک با ۷۵۰ میلیارد ریال اعتبار درحال انجام است.   

وی توسعه سواحل مکران را در توسعه تجارت و اشتغال پایدار اثرگذار دانست و تصریح کرد: عملیات احداث اسکله شمع و عرشه بندر چندمنظوره بندر سیریک با هدف توسعه سواحل مکران و اهمیت این بندر به لحاظ موقعیت قرارگیری جغرافیایی و به تبع آن افزایش بار اقتصادی در صادرات کالای تجاری و بهره‌وری اشتغال پایدار منطقه تعریف شده است.

مدیربنادر و دریانوردی شهید باهنر افزود:  عملیات احداث این اسکله‌ها پس از انجام مطالعات تست‌های دقیق ژئوتکنیک و آزمایش‌های مقاوم‌سازی بستر به صورت مدون درحال اجرا می‌باشد.

محمدحسینی تختی هم‌چنین طول اسکله‌های این بندر را ۱۰۴متر بر روی ۸۴ عدد شمع با طول متوسط ۴۵ متر عنوان کرد و ادامه داد: درحال حاضر عملیات کوبش شمع اسکله‌های این بندر به روش "کوبش از خشکی" با پیشرفت تقریبی ۹۰درصد روزهای اتمام عملیات را طی می‌کند.

بندر سیریک در فاصله ۱۷۰ کیلومتری شرق بندرعباس قرار دارد. این بندر  با ۵۱ هکتار پسکرانه و۳۴ هکتار وسعت حوضچه بعد از بندر شهید رجایی دومین حوضچه تجاری استان به شمار می‌رود.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.