دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳

«سلیمانی عزیز»منتشر شد

کتاب سلیمانی عزیز

انتشارات حماسه یاران چاپ جدیدی از کتاب «سلیمانی عزیز» را روانه بازار کرد. این اثر در ماه‌های گذشته با استقبال خوبی از سوی مخاطبان همراه بوده است.

به گزارش قدس آنلاین، چاپ هفتاد و ششم از کتاب «سلیمانی عزیز»، کار مشترکی از عالمه طهماسبی، لیلا موسوی و مهدی قربانی توسط انتشارات حماسه یاران منتشر شد و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. کتاب حاضر گذری است بر زندگی و رزم سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که به همراه متن وصیت‌نامه وی عرضه شده است.

«سلیمانی عزیز» از جمله اولین آثاری است که پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی به منظور معرفی بخشی از شخصیت و منش این سردار رشید اسلام منتشر شده و از زمان انتشار تاکنون، با استقبال خوبی از سوی مخاطبان همراه بوده است. از جمله ویژگی‌های این اثر، روایت خاطرات به صورت کوتاه و با زبانی ساده و شیرین است.  

این اثر نتیجه مصاحبه‌ها، گفتگوها و خاطرات شفاهی دوستان، هم‌رزمان و آشنایان شهید سلیمانی که سعی دارد با قلمی ساده و دلنشین، گوشه‌ای از زندگی مرد همیشه در صحنه جبهه مقاومت را ‌ پیشکش نگاه خوانندگان می‌کند.

در بخش‌هایی از این کتاب می‌خوانیم:

راوی: ابراهیم شهریاری

زدیم بغل. وقت نماز بود. گفتم: «حاجی قبول باشه.»

‌گفت: «خدا قبول کنه ان‌شاءاللّه.»

نگاهم کرد، ‌گفت: «ابراهیم!»

نگاهش کردم.

ــ نمازی خوندم که در طول عمرم توی جبهه هم نخوندم.

ــ حاج‌آقا، شما همه نمازهاتون قبوله.

قصه‌اش فرق ‌می‌کرد. رفته بود کاخ کرملین. قرار داشت با پوتین. تا رئیس‌جمهور روسیه برسد وقت اذان شد. حاجی هم بلند شد. اذان و اقامه‌اش را گفت، صدایش ‌پیچید توی سالن. بعد هم ایستاد به نماز. همه نگاهش ‌می‌کردند. می‌گفت در طول عمرش همچین لذتی از نماز نبرده بوده.

پایان نماز پیشانی‌اش را گذاشت روی مهر. به خدای خودش ‌گفت: «خدایا این بود کرامت تو، یه روزی توی کاخ کرملین برای نابودی اسلام نقشه ‌می‌کشیدند، حالا منِ قاسم سلیمانی اومدم اینجا نماز خوندم.»

انتشارات حماسه یاران کتاب «سلیمانی عزیز» را در ۲۵۶ صفحه به صورت مصور منتشر شکرده و در دسترس علاقه‌مندان قرار داده است.  

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.