دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۱

اربعین ۱۴۰۰ تمرکز بر "برگزاری مراسم در داخل ایران" است

عزاداری اربعین حسینی مشهد مقدس

جلسه شورای هماهنگی شبکه‌ هیأت مذهبی کشور برگزار و تصمیم‌گرفته شد که هیأت‌های مذهبی برای برگزاری مراسم در ایران و برنامه‌ریزی برای برپایی یک تجمع در هر استان و شهر با رعایت تمام ضوابط ترغیب شوند.

به گزارش قدس آنلاین، جلسه شورای هماهنگی شبکه‌ هیأت مذهبی کشور با هدف برنامه‌ریزی برای مراسم اربعین، با حضور حجت‌الاسلام مجید باباخانی مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات، حجت‌الاسلام مهدوی‌ارفع دبیر کانون‌های فرهنگی تبلیغی کشور، علی اکبر مداحی مدیر ستاد مرکزی هیأت رزمندگان اسلام، یوسف ارجونی رئیس سازمان بسیج مداحان، حجت‌الاسلام صادقی آرمان مدیر مؤسسه سبوح، جواد حیدری مدیرعامل مجمع ناشران اهل بیت(ع)، رحیم آبفروش دبیر جامعه ایمانی مشعر، باقری نماینده هیأت‌های دانشجویی، محمدحسین طبرستانی، احمد واعظی رئیس کانون مداحان و حجت‌الاسلام صالحی دبیر جامعه فعالان مردمی اربعین برگزار شد.

در این جلسه مطرح شد با توجه به اینکه احتمال دارد جمعیت بسیار کمی به دلیل محدودیت‌هایی مانند سن، واکسن زدن، هوایی بودن، ترس از کرونا و ... راهی عراق شوند؛ تمام تلاش برای اعزام گروه‌های نخبگی در عرصه فرهنگی، بین‌الملل و رسانه با سازوکاری شفاف صورت گیرد و بیشتر تلاش برای برگزاری برنامه در ایران باشد.

همچنین ترغیب هیأت‌های مذهبی برای برگزاری مراسم در ایران، برنامه‌ریزی برای برپایی یک تجمع در هر استان و شهر با رعایت تمام ضوابط، برپایی چند موکب فرهنگی و خدمات با حال‌وهوای اربعین در هر استان و شهرهای بزرگ، تسریع در تصویب پروتکل‌ها برای روشن شدن نحوه برگزاری مراسم در اربعین حسینی در داخل کشور و ... از دیگر تصمیمات این جلسه بوده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.