سه‌شنبه ۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۲

دبیر شورای معارف سیما:

برنامه‌های محرمی تلویزیون ۵۳ درصد مخاطب داشت

دبیر شورای معارف سیما

دبیر شورای معارف سیما با اشاره به نظرسنجی مرکز تحقیقات این سازمان گفت: ویژه برنامه‌های محرمی سیما حدود ۵۳ درصد مخاطب داشته‌اند.

به گزارش قدس آنلاین، جواد شیخ اکبری روز گذشته در نشست هم اندیشی شورای معارف سیما و نهادهای فرهنگی برای مراسم اربعین و مناسبت های دهه آخر ماه صفر با تجلیل از تلاش های مدیران و برنامه سازان معارفی سیما در دهه اول محرم گفت: بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات صدا و سیما ویژه برنامه های محرمی سیما حدود ۵۳ درصد مخاطب داشته اند.

وی با اشاره به دو مناسبت مهم پیش رو (اربعین حسینی و دهه آخر صفر) و ادامه یافتن شرایط کرونا گفت: ضرورت دارد سیما شرایطی را فراهم کند که مردم ضمن استفاده از برنامه های معرفت افزا در حال و هوای مسیر راهپیمایی اربعین و همچنین حرم های مطهر ائمه علیهم السلام در این ایام قرار گیرند.

حجت الاسلام روح‌الله حریزاوی، قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی گفت: باید از محدودیت های ایجاد شده به عنوان فرصت استفاده کنیم و فضا را به سمت معارف اربعین ببریم و معارف اربعین به عنوان امتداد عاشورا با ابزار رسانه در جامعه نهادینه شود.  

حجت‌الاسلام حمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد مرکزی اربعین با تاکید بر این که جریان سازی اربعین را سازمان صدا و سیما انجام داده،  افزود: اگر قرار است اربعین جهانی شود باید زبان و ادبیات، اربعین را به کار بگیریم و روایت همسان از اربعین داشته باشیم. بحث رسانه ای اربعین را بایستی به صدا و سیما واگذار کنیم. همچنین معرفت افزایی را در فضای اربعین به کمک رسانه می توان نهادینه کرد.  امسال ۵۰۰ موکب ایرانی در اربعین حضور خواهند داشت و شعار امسال اربعین،  "الحسین سفینه النجاه" است.  
حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد معاون تبلیغات آستان قدس رضوی به تشریح برنامه های آستان رضوی برای دهه آخر ماه صفر و اربعین حسینی پرداخت.  همچنین در این جلسه نمایندگان شورای معارف شبکه های سیما نقطه نظرات خود را در خصوص ویژه برنامه های اربعین و دهه آخر ماه صفر مطرح کردند.

منبع: ایرنا
انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.