چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۲

ستاد اربعین محدودیتی برای اعزام زائر ندارد/ منتظر اعلام نظر دولت عراق هستیم

پیاده روی اربعین

رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد مرکزی اربعین گفت: ستاد مرکزی محدودیتی برای اعزام زائران اربعین ندارد و منتظر اعلام نظر از سوی دولت و نخست‌وزیر عراقیم.

به گزارش قدس آنلاین، حجت‌الاسلام حمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد مرکزی اربعین در نشست هماهنگی مدیران موکب‌های اربعین که به همت کمیته مراسم ستاد فرهنگی اربعین برگزار شد، با اشاره به آخرین تصمیمات برای مراسم راهپیمایی اربعین ۱۴۰۰ گفت: ستاد مرکزی محدودیتی برای اعزام زائران اربعین ندارد و منتظر اعلام نظر از سوی دولت و نخست‌وزیر عراقیم.

وی با تأکید بر اینکه رعایت نکات و شیوه‌نامه‌های بهداشتی از ملزومات برنامه‌های اربعین است، افزود: امیدواریم همدلی مردم ایران و عراق همه موانع را رفع کند. مدیران موکب‌ها باید به نوعی برنامه‌ریزی کنند که هر موکب، به یک قرارگاه فرهنگی تبدیل شود.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد مرکزی اربعین، برگزاری محافل قرآنی در موکب‌ها را از برنامه‌های دیگر این کمیته برشمرد و گفت: برنامه‌ریزی شده تا در صورت فراهم شدن شرایط امسال ۱۱۰ مربی قرآن و ۳۰ قاری برجسته کشوری به مراسم اربعین اعزام شوند و موکب‌ها مساعدت کنند تا برنامه‌های قرائت قرآن، قرائت زیارت‌نامه را در کنار سایر برنامه‌های خود داشته باشند.

حجت‌الاسلام احمدی، ماندگار بودن ارتباط مردم ایران با مردم کریم عراق  و ایجاد مودت و تعامل بین دو ملت  را از وظایف موکب‌داران برشمرد و افزود: شعار «الحسین سفینه‌النجاه» به‌عنوان شعار اربعین سال جاری اعلام کرد.

وی افزود: سه اصل احترام به حاکمیت و قوانین عراق، تقویت مرجعیت دینی عراق و تکریم مردم عراق به‌عنوان میزبانان اصلی اربعین از اصول اساسی اربعین مدنظر قرار گیرد.

منبع:

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.