چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۸

انتقال ۸۰سر کروکودیل برای پرورش به مشهد

کروکودیل

مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: تعداد ۸۰ سر کروکودیل در قالب نخستین محموله از کشور مالزی تا هفته آینده برای پرورش و تکثیر به تنها مزرعه پرورش کروکودیل در مشهد انتقال می‌یابد.

به گزارش قدس آنلاین، ناصرشهرکی  افزود:پرورش کروکودیل با توجه به وجود قابلیت صادرات پوست و گوشت این گونه، دارای درآمد و ارزش فراوانی است.

وی با اشاره فعالیت تنها واحد پرورش کروکودیل استان در منطقه مُلک آباد در حد فاصل مشهد - نیشابور ادامه داد: این واحد با ظرفیت تولید ۳۰۰ تخته پوست کروکودیل ظرفیت سازی و مجوزهای لازم را دریافت کرده است.

مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با بیان این که تولیدات پوست و گوشت این گونه صرفا برای مصرف خارجی و صادرات خواهد بود گفت: خراسان رضوی به دلیل وجود مزرعه پرورش کروکودیل در کشور رتبه خوبی در پرورش این گونه حیوانی دارد.

شهرکی با اشاره به ارزش بالای صادراتی پوست این گونه حیوانی افزود: پرورش هر کروکودیل ۲.۵ تا سه سال طول می کشد که پس از آن پوست این گونه آماده دباغی و صادرات می‌شود.

وی ادامه داد: کروکودیل پوزه کوتاه ایران ارزش اقتصادی برای صادرات ندارد و از مجموع ۲۴ گونه موجود در دنیا فقط پنج گونه ارزش اقتصادی برای پرورش دارند.

مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: از میان این پنج گونه، پرورش گونه کروکودیل آسیای جنوب شرقی(تایلندی) در ایران انجام می شود که طول آن به هفت متر می رسد.

انتهای پیام

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.