پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۵

در پنج ماه نخست امسال؛

۲۲۲ هزار و ۷۰۰ تن کالا از کاشان به بیش از ۲۰ کشور صادر شد

مسوول واحد ارزیابی گمرک استان اصفهان مستقر در کاشان

مسوول واحد ارزیابی گمرک استان اصفهان مستقر در کاشان گفت: ۲۲۲ هزار و ۷۰۰ تن کالای واحدهای تولیدی این شهرستان به ارزش ۱۹۱ میلیون و ۹۵۰ هزار دلار در پنج ماه نخست امسال به بیش از ۲۰ کشور صادر شد.

به گزارش قدس آنلاین، علی مراد نوروزی افزود: این کالاها به ترتیب بیشترین رقم صادر شده شامل فولاد، میلگرد، فرش ماشینی، مواد شوینده، گلاب، عرقیات گیاهی و اسانس، سیم، ظروف آشپزخانه، لنت ترمز، گلاب، لوازم بهداشتی، کولر آبی، مس، محصولات شیمیایی غیر آلی و آلومینیوم است.

وی با اشاره به صادرات بیش از ۵۰ نوع محصول تولیدی از کاشان به خارج از کشور گفت: این کالاها به ترتیب به  کشورهای همسایه، حوزه شمالی ایران، کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و اروپایی از جمله عراق، افغانستان پاکستان، قزاقستان، آذربایجان ارمنستان، روسیه، بلاروس، اوکراین، ژاپن، چین، امارات و بحرین و کشورهای اروپایی اسپانیا، انگلیس، سوئد، کانادا، استرالیا، آلمان، برزیل، بلغارستان، اتریش، هلند، آفریقای جنوبی، لیتوانی، مالزی و اندونزی صادر شده است.

افزایش وزنی و دلاری صادرات کالا از کاشان

مسوول واحد ارزیابی گمرک استان اصفهان مستقر در کاشان با تاکید بر رشد وزنی و ارزشی صادرات در پنج ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته گفت: صادرات کالا از کاشان در این مدت از لحاظ وزنی رشد ۴۳ درصدی و از نظر ارزشی افزایش ۱۱۲ درصدی داشته است.

نوروزی فعالیت بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ واحد تولیدی و صنعتی کوچک و بزرگ فعال در کاشان را خاطر نشان و اضافه کرد: این واحدها در قالب شرکت‌های تولیدی صنعتی کوچک و بزرگ در سه شهرک، چهار ناحیه و ۶ لکه صنعتی شهرستان کاشان فعالیت می‌کنند.

پیش از شیوع کرونا نزدیک به یک‌هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی با ۴۶ هزار نیروی کار در زمینه تولید حدود ۲۰۰ نوع محصول در شهرستان کاشان فعالیت داشت.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.  

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.