پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۰

در یک ماه اخیر:

تماس با اورژانس اصفهان ۲۵ درصد افزایش یافت

سخنگوی مرکز اورژانس استان اصفهان

سخنگوی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان گفت: تماس با این مرکز در یک ماه اخیر و با بیشتر شدن شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در موج پنجم کرونا بالغ بر ۲۵ درصد افزایش داشته است.

به گزارش قدس آنلاین، عباس عابدی افزود: در روزهای عادی بطور تقریبی سه هزار تماس با مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی این استان برقرار می‌شد اما این رقم اکنون به افزون بر چهار هزار تماس رسیده است.  

وی ادامه داد: ۷۵ درصد از این تماس‌ها برای موارد غیر اورژانسی مانند پرسش‌های پزشکی و مباحث بهداشتی درباره ویروس کرونا، شماره گیری اشتباه یا مزاحمت است و تنها ۲۵ درصد به امدادخواهی فوری اختصاص دارد.  

سخنگوی مرکز اورژانس استان اصفهان اظهار داشت: شماره‌های ۳۱۱۳ و ۴۰۳۰ برای خدمت‌رسانی و پاسخگویی به پرسش‌های شهروندان درباره کروناست اما باز هم شماره‌های اورژانس برای این موضوع اشغال می‌شود.  

عابدی تصریح کرد: فشار کاری و روحی کارکنان مرکز اورژانس بویژه در بخش پاسخگویی به تماس در این مدت بیش از ۲ برابر شده است.  

وی خاطرنشان کرد: چنانچه هم استانی‌ها تماس‌های غیر مرتبط بویژه در موضوع کرونا را با این مرکز برقرار نکنند وضعیت امدادرسانی به حادثه دیدگان و دیگر بیماران بهبود می‌یابد و امدادخواهان با سرعت بیشتری به مراکز درمانی انتقال می‌یابند.

استان اصفهان در زمان حاضر در وضعیت قرمز همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ قرار دارد و بر اساس آخرین آمار حدود چهار هزار و ۳۰۰ بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان اصفهان بستری هستند که حدود سه هزار و ۵۵۰ نفر آن‌ها در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان (شامل ۲۶ شهرستان) و حدود ۸۰۰ بیمار در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی کاشان (شامل ۲ شهرستان) تحت درمان قرار دارند.  

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.