شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۹

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان:

کسبه ظرفیت تعطیلی دیگری را ندارند/ باید به سمت واکسیناسیون اصناف پیش برویم

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان با بیان اینکه واکسیناسیون اصناف می‌تواند ایمنی ایجاد کند، گفت: ما از دوره تصمیمات ستاد کرونا برای تعطیلی جامع و کامل کسبه گذر کردیم چرا که این نوع مدیریت منسوخ شده و باید به سمت واکسیناسیون اصناف پیش برویم.

به گزارش قدس آنلاین، رسول جهانگیری با اشاره به مشکلات اصناف با توجه به تعطیلی اجباری کرونایی در طول پاندمی کرونا، اظهار داشت: بارها مشکلات کسبه و مطالبات آنها مطرح شده است. تعطیلی‌های گاه و بیگاه اصناف در کنترل کرونا هیچ اثری نخواهد داشت بلکه تعطیلی‌ها باید هوشمند شود و با افراد متخلف و کسانی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند،  برخورد شود نه اینکه بگوییم تمامی اصناف تعطیل کنند.

وی با بیان اینکه به مطالبات اصناف پاسخ داده نشده، گفت: از مطالبه‌گری دست برنمی‌داریم ولی شرایط دولت را درک می‌کنیم که توانایی عمل به قول‌های دولت قبلی را ندارد ما برای آینده حرف می‌زنیم و مطالبه می‌کنیم.

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان ادامه داد: مسئولان باید بدانند وضعیت اقتصادی قابل تعطیلی نیست و دیگر کسبه توانایی و ظرفیت تعطیلی ندارند باید به سمت هوشمند کردن رعایت پروتکل‌ها هم از لحاظ مراجعات مردمی و هم خدمت‌رسانی به مردم پیش برویم.

وی تصریح کرد: آرام آرام باید به سمت جامعه‌ای برویم که باید واکسینه می‌شدند ولی نشدند، کاسبی که رعایت پروتکل‌ها را نمی‌کند باید با او برخورد شود.

جهانگیری با اشاره به اینکه واکسیناسیون اصناف می‌تواند ایمنی ایجاد کند، اظهار داشت: ما از دوره تصمیمات ستاد ملی کرونا برای تعطیلی جامع و کامل کسبه گذر کردیم چرا که این نوع مدیریت منسوخ شده است و باید در ارتقای واکسیناسیون همت بگماریم.

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان با بیان اینکه دولت ظرفیت ارائه بسته کمکی و حمایتی به اصناف را ندارد، ادامه داد: در حال حاضر ظرفیت تعطیلی مجدد و اضافه کردن باری به دوش اصناف را نداریم.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.