یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۳

مشاور رییس جمهوری به ایلام سفر می‌کند

نماینده حوزه شمالی مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی

نماینده حوزه شمالی مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: پیرو بازدید اخیر از شهرستان مهران و پیگیری‌های صورت گرفته، مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد فردا به این استان سفر می‌کند.

به گزارش قدس آنلاین، علی اکبر بسطامی اظهار داشت: در این سفر، که حمیدرضا مومنی مشاور رییس جمهور و دبیر شورای‌ عالی مناطق آزاد کشور و جمعی از معاونین وی نیز حضور خواهند داشت، از محل احداث منطقه آزاد مهران بازدید بعمل خواهد آمد.

وی افزود: با تلاش مجمع نمایندگان استان و شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، مقرر شد با هماهنگی دولت در آینده نزدیک شاهد حضور رییس جمهور و هیات دولت در استان ایلام باشیم.

 دولت در اردیبهشت سال ۹۳ و بنا به پیشنهاد مسوولان استان مبنی بر ایجاد منطقه آزاد تجاری و صنعتی مهران مهر تائید زد و بلافاصله پس از آن پی گیری ها برای تحقق این خواست مردم ایلام از سوی مسوولان محلی آغاز شد و پس از کش و قوس هایی شورای عالی مناطق آزاد و هیات دولت با راه اندازی آن موافقت کردند.

هفتم اردیببهشت ماه سال ۱۳۹۷ نیز مجلس نظر مثبت خود را نسبت به تبدیل مهران به منطقه آزاد تجاری اعلام و آن را تصویب کرد.

پس از تصویب منطقه آزاد مهران در مجلس، این پرونده به تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد که در نهایت ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ با رای مثبت اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب نهایی رسید.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.