یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶

رئیس اتاق ایران و کره جنوبی در گفت و گوی اختصاصی با قدس آنلاین خبر داد

خبر بازگشت ال جی و سامسونگ به ایران کذب و شیطنت رقباست/ وزارت خارجه هم بی اطلاع است

سید احمد موسوی

تنهایی

حسین تنهایی رئیس اتاق ایران و کره جنوبی خبر بازگشت ال جی و سامسونگ به ایران را تکذیب کرد و انتشاری از این دست را شیطنت رقبا دانست.

قدس آنلاین؛ حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک هفته تعاون و آغاز به کار دولت مردمی در تذکری اظهار کرد: شنیده شده دو شرکت سامسونگ و ال جی می خواهند با شرایط عجیب و غریب به کشور برگردند؛ روزی که ما به سامسونگ و ال‌جی نیاز داشتیم آن ها ایران را رها کردند و رفتند حالا هم پذیرفتنی نیست که به جای پول‌های بلوکه شده ایران در کره‌جنوبی و با فضایی که آمریکایی‌ها باز کرده‌اند، محصولات کره‌ای وارد کشورمان شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت کارخانه های تولید لوازم خانگی گفت: ۵۰۰ کارخانه تولید لوازم خانگی در کشور با قابلیت تولید ۱۹ میلیون لوازم خانگی وجود دارد پس چرا امروز که راه افتاده‌ایم برخی شرکت‌های خارجی قصد حضور مجدد در ایران را دارند.

سلیمی تاکید کرد که دولت با دقت ویژه‌ای اجازه ندهد به راحتی سامسونگ و ال‌جی به کشور برگردند چون آن ها به ما خیانت کردند.

لازم به ذکر است که محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر با تاکید بر اینکه گام بزرگی در حوزه صنعت لوازم خانگی از جهت کمیت و کیفیت برداشته شده، گفت: با توجه به کیفیت بالای تولیدات ایرانی، هیچ وقت دولت و مجلس اجازه تضعیف تولید داخلی را نخواهد داد.

«حسین تنهایی» رئیس اتاق ایران و کره جنوبی در گفت و گویی اختصاصی با قدس آنلاین در رابطه با خبر بازگشت ال جی و سامسونگ به کشور گفت: به هیچ عنوان چنین چیزی صحیح نیست و این شایعات شیطنت رقباست تا ذهنیت مردم را نسبت به این ۲ برند خراب کنند.

در این رابطه ما موضوع را از وزارت خارجه نیز پیگیری کردیم و آنها هم اظهار بی اطلاعی کردند. بازهم تاکید می‌کنم این خبر از اساس کذب است و به هیچ عنوان واقعیت ندارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.