یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۶

عطوفت تا پای چوبه دار

زندان

از اموری که هر چه بیشتر باید به آن توجه شود رفاه حال زندانیان است. چه گروه هایی که بر ضد جمهوری اسلامی قیام مسلحانه نموده و مردم بیگناه کوچه و بازار را به خاک و خون کشیده‌اند...

به گزارش قدس آنلاین، حضرت امام خمینی(ره) سفارش و تاکید ویژه ای بر رعایت حال زندانیان داشته اند. ایشان به مناسبت ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ماه ۱۳۶۲ در پیامی فرموده اند:

از اموری که هر چه بیشتر باید به آن توجه شود رفاه حال زندانیان است. چه گروه هایی که بر ضد جمهوری اسلامی قیام مسلحانه نموده و مردم بیگناه کوچه و بازار را به خاک و خون کشیده‌اند و چه کسانی که با فروش و توزیع مواد مخدره فرزندان کشور را به فساد کشانده‌اند و چه سایر گناهکاران.

اینان اکنون اسیران شما هستند و به دست خود به اسارت کشیده شده‌اند. با اسرای خود، چه اینان و چه اسرای جنگی، رئوف و مهربان باشید و برادرانه رفتار کنید و زندان‌ها را به یک مدرسۀ آموزش و تربیت اخلاقی مبدل کنید، چنانچه تا کنون عمل کرده‌اید، تا منحرفان و گناهکاران شیرینی عدالت اسلامی را بچشند و به اسلام و نظام اسلامی رو آورند و از روی حقیقت توبه کنند و بازگشت به اسلام و خدای متعال نمایند که باب رحمت گنهکاران را بهتر جذب می‌کند.

حتی آن کس که مستحق حدود الهی است، از قتل و دیگر جزاها، باید از عطوفت‌ مأموران، تا پای دار و محل مجازات برخوردار باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.