دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۱

انتقاد رئیس کمیته فرهنگی ستاد اربعین از تصمیم دیرهنگام عراق

پیاده روی اربعین

طبق تصمیمی که از سوی مسئولان عراقی اعلام شده، ۳۰ هزار زائر می‌توانند در مراسم اربعین شرکت کنند، این موضوع سبب می‌شود تا افراد سودجو با فریب و ایجاد برخی بسترهای ارتباطی مشکلات زیادی را برای زائران فراهم کنند.

به گزارش قدس آنلاین، حجت‌الاسلام حمید احمدی در جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین که به‌صورت مجازی برگزار شد، در خصوص تصمیم دیرهنگام مسئولان برای اعزام زائران به اربعین انتقاد کرد و گفت: در روزهای که امید به اعزام زائران داشتیم، متأسفانه با تصمیمی که از سوی مسئولان عراقی اعلام شد، بسیاری از زائران نسبت به این موضوع واکنش‌هایی نشان دادند.

وی با انتقاد از تصمیم دیرهنگام مسئولان عراقی در خصوص سفر اربعین گفت: اکنون که در روزهای پایانی ماه محرم‌الحرام قرار داریم و از سوی دیگر مراسم پیاده‌روی اربعین در کشور عراق آغاز شده، اما مسئولان این کشور با تصمیم دیرهنگام خود بسیاری از زائران را سردرگم کرده‌اند.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین خاطرنشان کرد: طبق تصمیمی که از سوی مسئولان عراقی اعلام شده، 30 هزار زائر می‌توانند در مراسم اربعین شرکت کنند، این موضوع سبب می‌شود تا افراد سودجو با فریب و ایجاد برخی بسترهای ارتباطی مشکلات زیادی را برای زائران فراهم کنند.

وی همچنین با انتقاد از محدود کردن سفر اربعین از طریق مرزهای هوایی، تأکید کرد: باتوجه به گرانی و هزینه‌های بالای سفر، بسیاری از کسانی که به اربعین اعزام می‌شوند، تنها سفر زمینی را انتخاب می‌کنند، چون تأمین هزینه  سفرهای هوایی برای آن ها امکان‌پذیر نیست.

حجت‌الاسلام احمدی با اشاره به اینکه کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین، پیگیر برنامه‌های این کمیته در اربعین خواهد بود، خاطرنشان کرد: اعزام نیروهای فرهنگی و قرآنی و بخش‌هایی که حضورشان ضروری به شمار می‌آید را بر اساس شرایط و تصمیم جدید بازآمایی، تنظیم و اقدام خواهیم کرد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.