چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۳

استاندار ایلام:

ممنوعیت تردد زائران اربعین از مرزهای زمینی / زائران از مراجعه به مرز مهران خودداری کنند

استاندار ایلام

استاندار ایلام با اشاره به ممنوعیت تردد زائران اربعین در مرزهای زمینی گفت: زائران اربعین از مراجعه به مرز مهران خودداری کنند.

به گزارش قدس آنلاین، محمد نوذری، با اشاره به ممنوعیت تردد زائران اربعین در مرزهای زمینی اظهار داشت: زائران اربعین از مراجعه به مرز مهران خودداری کنند.

استاندار ایلام گفت: برابر اعلام ستادملی اربعین زئران مشتاق به حضور در مراسم اربعین امسال فقط از طریق هوایی می توانند به کشور عراق برای حضور در مراسم معنوی اربعین اقدام کنند و بدین جهت هیچ امکانی در مرز مهران برای تردد و سفر زائران پیش بینی نشده است و امکان سفر از این مرز نیز ممکن نیست.

وی به مردم عزیز کشور اعلام کرد: که اگر قصد سفر به استان ایلام به نیت حضور در مراسم اربعین از طریق مرز مهران را دارند، از این سفر پرهیز کنند چرا که در مداخل ورودی استان ایلام از تردد آنان ممانعت و به استان مبدا عودت داده می‌شوند.

ایران زائر عادی در مراسم اربعین امسال ندارد؛ موکب‌های استان‌ها اعزام می‌شوند

تشدید اقدامات مرزی و اقدامات کنترلی در مرزهای استان نیز مورد اشاره استاندار ایلام بود که گفت: با توجه به اعمال محدودیت‌ها و همچنین مقررات سخت برخوردی کشور عراق با تردد کنندگان غیر مجاز مرزی، تمام مرزهای استان ایلام به لحظه رصد کنترلی و اطلاعاتی با سیتم‌های الکترونیکی و حضور فیزیکی انجام می‌شود تا هیچ ترددی انجام نشود.

ختم سخنان استاندار ایلام آن بود که؛ زائران اربعین به مقررات ابلاغی ستاد ملی اربعین مقید و اخبار مربوط را فقط از طریق رسانه‌های دارای مبع موثق پیگیری و رصد و به اخبار غیر موثق در فضای مجازی توجه نکنند چرا که درمرزهای زمینی امکان سفر برای حضور در مراسم اربعین وجود ندارد.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.