چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۱

روسیه: غرب و آمریکا در قبال مذاکرات برجام رفتار مسئولانه نشان دهند

سرگئی ریابکوف

همزمان با سفر رابرت مالی نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران و سرپرست تیم آمریکا در مذاکرات برجامی وین به مسکو، معاون وزیر امور خارجه روسیه از غرب و واشنگتن خواست تا در قبال مذاکرات هسته‌ای رویکردی متعادل و مسئولانه اتخاذ کنند.

به گزارش قدس آنلاین، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه‌ای با خبرگزاری ریا نووستی خبر داد که امروز در دیدارش با رابرت مالی، بر ازسرگیری گفت‌وگوهای وین تمرکز خواهد شد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که طرف‌های غربی از جمله آمریکا «رویکردی مسئولانه و متوازن» نشان داده و از تکرار رفتارهای گذشته که موجب پیچیده شدن اوضاع می‌شود، خودداری کنند.

ریابکوف با «بسیار طولانی» خواندن وقفه مذاکرات، از تهران خواست تا «تفاهم مقتضی» در مورد ازسرگیری همکاری با آژانس نشان دهد.

از سوی دیگر، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی دقایقی پیش در توییتی علیه تأثیر سوء تصمیم‌گیری‌های آتی شورای حکام آژانس بر گفت‌وگوهای احیای برجام هشدار داد.

میخائیل اولیانوف نوشت: روز دوشنبه (۲۲ شهریور) یکی دیگر از جلسات شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آغاز خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود که مانند همیشه بر ایران تمرکز کند.

کشورهای عضو باید سلسله مراتب سنجیده‌ای از اولویت‌ها را تعیین کنند. رایزنی‌ها تحت هیچ شرایطی نباید بر چشم‌انداز گفت‌وگوهای برجامی وین تأثیر منفی بگذارد.

وی به خبرگزاری تاس نیز در مورد گفت و گوهای امروز و فردا با مالی گفت: مشکلات زیادی وجود دارد و به صراحت بگویم که اکنون یکی از آن لحظاتی است که خطا نکردن بسیار مهم است.

رابرت مالی با هدف رایزنی های برجامی با مقامات روسیه و فرانسه، از امروز سفر چهار روزه به مسکو و پاریس را آغاز کرده است. او امروز و فردا(چهارشنبه و پنجشنبه) با مقامات روس دیدار می کند و روزهای جمعه و شنبه آینده نیز میهمان مقامات فرانسه خواهد بود.

سفر رابرت مالی به روسیه و فرانسه در آستانه نشست آتی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی درحال انجام است. نشست آتی شورای حکام آژانس از روز دوشنبه آینده ۲۲ شهریور آغاز بکار می کند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.