چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰

وزیر امور اضطراری روسیه هنگام اجرای وظیفه جان خود را از دست داد

یوگنی زنیچف

یوگنی زنیچف، وزیر امور اضطراری روسیه هنگام اجرای وظایف شغلی جان خود را از دست داد.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از اسپوتنیک، وزارت امور اضطراری روسیه اعلام کرد این حادثه در جریان تمرینات چند نهاد برای چلوگیری از وقوع شرایط اضطراری در منطقه قطب شمال روسیه اتفاق افتاد که طی آن وزیر جان یک نفر را نجات داد.

دمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه گفت که ولادیمیر پوتین، رهبر کشور از این حادثه مطلع شده است.

در اطلاعیه وزارت امور اضطراری در مورد مرگ وزیر زینیچف چنین آمده است: "با اندوه  به اطلاع می رسانیم که یوگنی زینیچف، وزیر وزارت امور اضطراری در حین انجام وظیفه در نوریلسک در جریان تمرینات نهادها برای حفاظت از منطقه قطب شمال در شرایط اضطراری هنگام نجات جان یک فرد به شکل فاجعه باری جان خود را از دست داد".

مارگاریتا سیمونیان، سردبیر شبکه "راشا تودی"  در خصوص جزئیات مرگ فاجعه بار رئیس وزارت شرایط اضطراری روسیه چنین گفت: "وی همراه با اپراتور در لبه یک دماغه ایستاده بودند. اپراتور لغزید و به آب افتاد. ناظران کم نبودند اما هیچکس فورا حتی نفهمید چه اتفاقی افتاده اما زنیچف خود را برای نجات همکارش به آب انداخت اما به سنگ برخورد کرد و همچون امدادگر جان خود از دست داد."

زینیچف ۱۸ اوت ۱۹۶۶ در لنینگراد متولد شد. وی  فارغ التحصیل دانشکده اقتصاد و دانشکده امور مالی و اعتباری موسسه بازرگانی و حقوق شهر سن پترزبورگ است. زینیچف در سال ۲۰۱۳، به بازآموزی در آکادمی نظامی ستاد کل نیروهای مسلح روسیه پرداخته و در سال‌های ۱۹۸۴-۱۹۸۶ در در ناوگان شمالی نیروهای مسلح اتحاد جماهیر شوروی خدمت سربازی خود را سپری کرد. وی در سال‌های ۱۹۸۷ تا ۲۰۱۵ در نهاد های امنیتی دولتی کار وی کرد.

زینیچف از ژوئن ۲۰۱۵ تا ژوئیه ۲۰۱۶ ریاست شعبه سرویس امنیت فدرال روسیه در استان کالینینگراد را بر عهده داشت.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.