پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۶

آیت‌الله دری نجف‌آبادی:

مقابله با اسراف و اشرافی‌گری باید در اولویت کارهای مردم و مسئولان باشد

عضو خبرگان رهبری

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: مقابله با اسراف و اشرافی‌گری باید در اولویت کارهای مردم و مسئولان باشد.

به گزارش قدس آنلاین،آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی پیش از ظهر امروز در کلاس تفسیر قرآن کریم با اشاره به ضرورت ترویج مفاهیم قرآنی در جامعه اظهار داشت: بی‌شک اتفاق تحولات فرهنگی در جامعه نیازمند بهره‌گیری از کلام الهی و فرمایشات ارزشمند و سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و بهره گرفتن و از علوم اسلامی و انسانی است چراکه ترویج فرهنگ ارزشمند قرآنی در جامعه زمینه‌ساز حرکت چشمگیر و بی‌نظیر به منظور احیای فرهنگ غنی اسلامی در جامعه است.

وی افزود: بنابراین می‌طلبد مدیران و مسئولان فرهنگی جامعه برای ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی و دینی در جامعه تلاش و توجه بیشتری داشته باشند چراکه اسلام ناب محمدی برای زندگی سعادتمند بشر، الگوهای دقیق و متنوعی دارد که با بکارگیری آنها می‌توان از بروز چالش‌های فرهنگی در جامعه ممانعت کرد.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: دین اسلام و فرهنگ ارزشمند دینی، با ارائه الگوهای ارزشمند زندگی به شکلی پیش می‌رود که با اتکا بر آن‌ها می‌توان مانع از بروز و ظهور بسیاری از چالش‌های فرهنگی در جامعه شد.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به مفاهمی دینی و اسلامی گفت: قناعت و صرفه‌جوییاز مهمترین توصیه‌های الهی و اهل بیت(ع) به شمار می‌رود چراکه دین مبین اسلام حیات بر مبنای قناعت را یک الگوی موفق زندگی برشمرده که در شرایط امروز که تنگناهای اقتصادی بر قرار داریم، می‌طلبدکه همه اقشار با تاسی به فرهنگ صرفه‌جویی آگاهانه منابع موجود را استفاده کرده و با مدیریت اصولی بتوان بخش بیشتری از منابع کشور را در راستای سازندگی، بهبود معیشت و تولید سوق داد.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: بی‌شک قناعت سبب ارتقای عزت نفس افراد و گشایش روزی خواهد بود بنابراین دستگاه‌های فرهنگی باید نسبت به معرفی این فرهنگ در جامعه تلاش مضاعفی کنند چراکه هیچ کشوری با اسراف و اشرافی‌گری به جایی نرسیده است.

وی ادامه داد: در عین حال، قناعت، صرفه‌جویی و هدایت منابع در مسیر تولید و رشد تولید ناخالص ملی زمینه‌ساز ارتقای عزت و سربلندی کشورها است که این موضوع مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه اراک بیان کرد: در توسعه پایدار کشور تمامی مردم جامعه سهم دارند و هر شخصی باید وظیفه خود در این خصوص را به درستی ایفا کند چراکه برای رسیدن به کشور مقتدر و توانمند نیازمند نقش‌آفرین تک تک مردم جامعه هستیم.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.