پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۳

سرپرست سازمان صمت خراسان رضوی :

تولید داخلی پنل‌های خورشیدی در خراسان رضوی واردات را به صفر رساند

سرپرست سازمان صمت خراسان رضوی

سرپرست سازمان صمت خراسان رضوی گفت: واحدهای صنعتی تولید پنل‌های خورشیدی در خراسان رضوی با ظرفیت تولید سالیانه ۴/۹ میلیون عدد انواع پنل، نیاز به این محصول در این استان را برطرف و واردات آن را به صفر رساندند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، جواد خزاعی اظهار کرد: هم اکنون ۲ واحد صنعتی جمعاً با ظرفیت تولید ۴/۹ میلیون عدد انواع پنل‌های خورشیدی تک و چند کریستال و همچنین پنل خورشیدی فیلم نازک در حال فعالیت و ۸ طرح صنعتی نیز با پیش‌بینی ظرفیت سالانه ۷ میلیون عدد انواع پنل خورشیدی در دست اجرا هستند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در ادامه با اشاره به رویکرد وزارت صمت در جلوگیری از واردات اقلامی که امکان تولید و تامین نیاز در داخل کشور را دارند گفت: درهمین راستا و در جهت حمایت از تولید، در یک سال گذشته واردات پنل‌های خورشیدی در استان به صفر رسیده است.

شایان ذکر است، در بازدید مشترک میدانی بازرسان سازمان صمت از یک واحد عرضه‌کننده کالاهای قاچاق ۲۴۶ دستگاه پنل خورشیدی و شارژ کنترل قاچاق به ارزش تقریبی ۲ میلیارد ریال کشف و پس از تنظیم پرونده برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

منبع: فارس

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.