جمعه ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۹

ورود ۴۳ درصد واکسن‌های کرونا در شهریورماه/ ۸۰ درصد واکسن‌های وارداتی سینوفارم است

محموله واکسن

براساس گزارش گمرک، از ۱۵ بهمن سال گذشته تا ۱۹ شهریور ماه سال جاری ۴۶ میلیون و ۶۷۶ هزار و ۸۰۶ دوز واکسن کرونا در ۴۹ محموله وارد کشور شده است.

به گزارش قدس آنلاین، گزارش جدید ارائه شده توسط مهرداد جمال ارونقی معاون فنی گمرک ایران درباره وضعیت واردات واکسن کرونا نشان می دهد که از ۱۵ بهمن سال گذشته تا ۱۹ شهریور ماه سال جاری ۴۶ میلیون و ۶۷۶ هزار و ۸۰۶ دوز واکسن در ۴۹ محموله وارد کشور شده است.

۸۰ درصد واکسن های وارداتی، واکسن چینی سینوفارم بوده و در این دوره زمانی، ۲۸ محموله از این واکسن به تعداد ۳۷ میلیون و ۵۲۹ هزار و ۵۹۶ دوز وارد کشور شده است. واکسن آسترانزنکای وارداتی از ژاپن به تعداد دو میلیون و ۹۱۱ هزار و ۸۱۰ دوز و همچنین واکسن کوواکس وارداتی از ایتالیا به تعداد یک میلیون و ۴۵۲ هزار دوز، در رتبه های بعدی قرار دارند.

سرعت گرفتن واردات واکسن کرونا بعد از روی کار آمدن دولت رئیسی

براساس گزارش معاون فنی گمرک ایران، واردات واکسن در یک ماه اخیر و بعد از تغییر دولت، سرعت گرفته است به گونه ای که تعداد واکسن های وارداتی در شهریور ماه بالاترین حد را نسبت به ماه های گذشته داشته و حدود ۱۹ میلیون و ۹۹۷ هزار و ۱۹۶ دوز از ابتدای شهریور ماه تاکنون وارد کشور شده است. بعد از آن در مرداد ماه ۱۳ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۱۰ دوز و در رده بعدی در تیر ماه ۶ میلیون و ۴۰۴ هزار و ۸۰۰ دوز واکسن به ایران آمده است. به عبارت دیگر، ۴۳ درصد واکسن‌های وارداتی کرونا در شهریور، ۲۹ درصد مرداد، ۱۴ درصد تیر، ۸ درصد اردیبهشت، ۲ درصد خرداد، ۳ درصد فروردین، وارد شده و یک درصد در اسفند ماه و در بهمن کمتر از یک درصد است.

منبع: فارس

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.