شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۸

سخنگوی علوم پزشکی گیلان عنوان کرد

روند نزولی بستری کرونایی‌ها در گیلان/ فعال شدن بیش از ۲۴۰ مرکز واکسیناسیون

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، روند بستری بیماران در استان را نزولی دانست و تصریح کرد: اگرچه روند نزولی است، اما مردم همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

به گزارش قدس آنلاین، فردین مهرابیان، تعداد کل بیماران بستری در سطح بیمارستان‌های دولتی و خصوصی استان گیلان را ۸۴۳ نفر دانست و اظهار کرد: ۱۵۴ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند و ۱۶۳ بیمار بدحال داریم.

وی از بستری شدن ۱۰۴ بیمار جدید کرونایی در استان گیلان طی شبانه‌روز گذشته خبر داد و افزود: از این تعداد ۱۶ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه و آی. سی. یو بستری شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، روند بستری بیماران در استان را نزولی دانست و تصریح کرد: اگرچه روند نزولی است، اما مردم همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

مهرابیان، مهمترین راه قطع زنجیره انتقال ویروس را رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک و وسائل حفاظت فردی جهت حضور در معابر عمومی دانست و گفت: از دورهمی‌های خانوادگی و عادی‌انگاری بیمار پرهیز کنید.

مهرابیان، از افزایش مراکز واکسیناسیون گیلان به بیش از ۲۴۰ مرکز از امروز خبر داد و خاطرنشان کرد: شهرستان رشت ۷۰ پایگاه واکسیناسیون دارد که ۴۹ پایگاه ثابت و مابقی متغیر است.

وی سامانه تلفنی ۴۴۰۱ را تا ساعت ۲۳ آماده پاسخگویی به سوالات کرونایی و واکسیناسیون دانست و اضافه کرد: افراد با مراجعه به سایت «vac.gums.ac.ir» نیز می‌توانند درباره مراکز واکسیناسیون اطلاعات کسب کنند.

منبع:ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.